Zabiegi na twarz
Specjalizujemy się w wykonywaniu zabiegów na twarz, których celem jest nie tylko regeneracja cery, oraz skóry szyi i dekoltu, ale również między innymi jej ujędrnienie, odmłodzenie, oczyszczenie. Ponadto specjalizujemy się w przeprowadzaniu korekty ust, modelowaniu rysów twarzy. W ramach efektów odpowiednio dobranych zabiegów przez naszych ekspertów możesz spodziewać się również zminimalizowania widoczności blizn, przebarwień, zmarszczek, a także wszelkich niedoskonałości o charakterze trądzikowym.
Jakie rodzaje zabiegów przeznaczonych do skóry twarzy, szyi i dekoltu wykonujemy?
Zabiegi przeznaczone do skóry twarzy, szyi i dekoltu to szeroka gama zarówno zabiegów nieinwazyjnych, jak i takich z wykorzystaniem metody iniekcji preparatów w głąb tkanek podskórnych. Specjalizujemy się między innymi w terapiach likwidujących zmarszczki w okolicach czoła, policzków, oczu, ust. W naszej ofercie znajdują się między innymi zabiegi z zastosowaniem:
-
hydrożeli z kwasami huminowym, rozmarynowym, kawowym, nikotynowym,
-
kwasu hialuronowego,
-
fibryny i osocza bogatopłytkowych,
-
koktajli witaminowych,
-
stymulatorów tkankowych,
-
peelingów z kwasami migdałowymi, salicylowym, glikolowym, ferulowym, azelainowym, laktobionowym, mlekowym,
-
peelingów ujędrniająco-liftingujących,
-
nici liftingujących,
-
kolagenu,
-
masek algowych,
-
toksyny botulinowej.
Ponadto wykorzystujemy sprzęt, który pozwala nam przeprowadzać między innymi mikrodermabrazję diamentową, sonoforezę, mezoterapię igłową oraz mikroigłową. Jeśli nie jesteś pewien/pewna lub po prostu nie wiesz, jaki z zabiegów będzie dla Ciebie odpowiedni, skontaktuj się z nami, aby uzyskać szczegółowe i rzetelne informacje na ten temat.
GenFactor-hudrożele/pH
GenFactor-nowe oblicze ph-działanie na poziomie komórkowym
Aktualne badania wskazują , iż pierwotną przyczyną wszystkich procesów zachodzących w skórze są reakcje bioelektryczne, zaś te mogą być indukowane przez zmiany równowagi kwasowo-zasadowej, czyli pH.
pH (ang. power of Hydrogen) w odniesieniu do skóry widzianej przez pryzmat zabiegów medycyny estetycznej i kosmetologii, najczęściej kojarzy się ze złuszczaniem i parametrami preparatów do jego przeprowadzania. O wiele rzadziej mówi się o przywracaniu skórze odpowiedniego pH.
Wartość pH naszej skóry ma ogromne znaczenie, a w szczególności gdy traktujemy skóre jako macierz a dokładniej, jako element neuromorficzny, gdzie każda jej warstwa, mimo, że oddzielna od drugiej, tak naprawdę stanowi z sąsiadującymi część nierozerwalną i w pełni komunikatywną. A to wszystko właśnie dzięki pH.
pH współodpowiada za czucie, sensytywność. Także za prawidłowe wybarwienie skóry. Dynamikę odtwarzania się i regeneracji macierzy, powstawanie blizn, równowagę w przebiegu chorób zapalnych skóry, tempo procesów starzenia, też za wydolność układów obronnych skory przed infekcjami bakteryjnymi, wirusowymi, grzybiczymi, a nawet reakcje na podawanie pigmentów, wypełniaczy tkankowych, podawania osocza, fibryny, znieczuleń ...
Na wiele problemów skórnych, gdzie znaczenie kluczowe ma pH-Dr Wojciech Jan Karwowski -założyciel i twórca marki GenFactor stworzył innowacyjne rozwiązanie inżynierii tkankowej na procesy starzenia, odbudowy, regeneracji oraz różnych dysfunkcji skóry.
Produkty GenFactor w formie kwasu działają na skórę na poziomie komórkowym ,zmiany pH uruchamiają niesamowitą sieć reakcji dzięki czemu obserwujemy natychmiastowe zmiany na skórze, niwelujące szereg problemów.
Kwas Huminowy-czyli Infekcje. Dobrze penetruje macierz skórną, a niektóre frakcje nawet do głębokości powięzi. Ma łagodne działanie ściągające i przeciwzapalne. Kwas ten ma działanie przeciwgrzybicze, przeciwdrożdżakowe, przeciwbakteryjne oraz przeciwwirusowe, dzięki czemu stymuluje odpowiedź wiele uciążliwych problemów np.: gronkowiec złocisty, opryszczka, łuszczyca, liszajec(impetigo), Candida i wiele innych. Zwiazki kwasu huminowego wyzwalają inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny i agonistów o-adrenergicznych hamując rumień w trądziku różowatym.
Głównie stosowany przy infekcjach. Działanie kwasu:
-
działanie adsorpcyjne
-
antyalergiczne
-
ściągające
-
działanie estrogenne
-
chelatujące metale ciężkie
-
przeciwzapalne
-
przeciwzakrzepowe
-
przeciwgrzybicze
-
przeciwwirusowe
-
obkurczające pory skóry
-
fotoochronne przed promieniami UVB
Kwas Rozmarynowy- czyli Zapalenia. Kwas ten blokuje metabolizm prokarcynogenów oraz zapobiega łączeniu się aktywnych już karcynogenów z materiałem genetycznym! Działa protekcyjnie na lipoproteiny osocza, znosi wpływ mediatorów stanu zapalnego na zakończenia czuciowe oraz obniża reaktywność układu dopełniacza. Moc tego kwasy hamuje również biosyntezę enzymów rozkładających kwas hialuronowy (hialuronidaza,b-heksozaminiaza) i działa wirusostatycznie na wirusa opryszczki-HSV-1.Stosowany w leczeniu trądziku, pokrzywki, wycisza stany zapalne na skórze.
Suma mechanizmów biologicznych kwasu rozmarynowego daje porównywalne efekty z siła działania stosowanych od lat syntetycznych niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Działanie kwasu:
-
przeciwwolnorodnikowe
-
przeciwzapalne
-
przeciwbakteryjne
-
przeciwalergiczne
-
przeciwwirusowe
-
stabilizujące błony biologiczne
-
zapobiega agregacji płytek krwi
-
zmniejsza przepuszczalność naczyń krwionośnych
-
antyproliferacyjne
-
przeciwutleniające
-
przciwhormonalne
Kwas Kawowy- czyli Antyoksydacja. Dzięki zawartym w nim propolisie oznacza się silnymi właściwościami przeciwdrobnoustrojowymi. Kwas kawowy wraz z karotenoidami, tokoferolami i witaminą C zaliczany jest do naturalnych składników o charakterze przeciwutleniaczy! Wspomaga biologiczna obronę makrocząsteczek( m.in.DNA,białek,lipidów) przed działaniem wolnych rodników. Moduluje ekspresję genów enzymów przeciwutleniajacych, wykazuje działanie hemostatyczne i przeciwdziała oksydacji lipoprotein.
Działanie kwasu:
-
przeciwdziała likwidacji lipoprotein
-
chroni komórki endotelim przed uszkodzeniami wywołanymi przez utlenioną frakcję LDL
-
działa protekcyjnie przeciwko uszkodzeniom skóry powodowanym przez promieniowanie UV-A i UV-B
-
wykazuje działanie przeciwzapalne i zwalczające różne dermatozy -np.: świerzb, martwice tkanek a nawet nowotwory skór
Kwas Nikotynowy czyli Anti-Aging/Odnowa. Kwas ten pomaga odbudować uszkodzoną skórę. Jest polecany po ekspozycji na słońce i zabiegach medycyny estetycznej ponieważ ma właściwości regeneracyjne! Pomaga w odbudowie warstwy ochronnej skóry oraz wzmacnia funkcje barierowe skóry. Uczestniczy w syntezie aminokwasów i kwasów nukleinowych , które wpływają na syntezę kolagenu i elastyny. Wzmacnia właściwości ochronne przed uszkodzeniami i czynnikami zewnętrznymi ekspozomu.
Działanie kwasu:
-
działa wygładzająco i rewitalizująco-nadaje twarzy wypoczęty i świeży wygląd
-
działa przeciwzmarszczkowo i ujędrniająco
-
działa przeciwzaskornikowo-zmniejsza widoczność porów i wydzielanie sebum
-
wspomaga gojenie blizn potrądzikowych
-
ma zastosowanie w pielęgnacji skór wrażliwych, atopowych, z łuszczyca i trądzikiem różowatym
-
łagodzi zaczerwienienia i stany zapalne
-
reguluje pracę mielocytów, zapobiegając przebarwieniom i ujędrniając koloryt skóry
Modelowanie/Powiększanie Ust
Kwas hialuronowy/wypełniacze/fibryna
Pełne i kształtne usta są jednym z największych atrybutów kobiecości. W poprzednim artykule wspominaliśmy, że stosowanie makijażu, którego celem jest optyczne powiększenie warg, bywa niewystarczające dla wielu kobiet. Panie zmagają się z problemem nadmiernie wąskich lub pozbawionych symetrii warg, co często wpływa negatywnie na ich samoocenę i bywa powodem kompleksów. Metody powiększania ust, z których można obecnie skorzystać, stanowią skuteczny sposób poprawienia swojego wyglądu. Medycyna estetyczna nieustannie się rozwija, dzięki czemu Pacjenci mogą skorzystać z opcji odpowiadających ich indywidualnym potrzebom.
Trwałe sposoby poprawienia wyglądu ust są polecane zarówno kobietom, jak i mężczyznom, którzy nie są zadowoleni z naturalnego kształtu lub kolorytu swoich ust. Przypominamy, że dzięki zabiegowi można:
-
powiększyć zbyt wąskie wargi,
-
wyeliminować ewentualne dysproporcje widoczne pomiędzy górną a dolną wargą,
-
usunąć asymetrię widoczną w budowie jednej z warg,
-
zlikwidować oznaki odwodnienia (np. utrata jędrności),
-
odbudować czerwień wargową i zmniejszyć widoczność rozmycia konturu warg,
-
odżywić usta i nadać im dzięki temu większej objętości.
Zabieg powiększania ust pozwala na dokonanie subtelnej korekty wyglądu. W efekcie tych działań wielu Pacjentów odzyskuje pewność siebie, a ich samoocena wzrasta i z przyjemnością patrzą na siebie w lustrze
Warto wspomnieć, że niektóre metody powiększania ust pozwalają nie tylko na ich uwydatnienie, ale umożliwiają także usunięcie niektórych defektów wokół ust, na przykład tzw. zmarszczek palacza. W konsekwencji Pacjenci znów mogą cieszyć się gładką, jędrną i w pełni nawilżoną skórą.
Przeciwskazania do wykonania zabiegu powiększania ust
Istnieje kilka ograniczeń do wykonania zabiegu powiększenia ust za pomocą określonej metody. Głównymi przeciwskazaniami są:
-
ciąża,
-
karmienie piersią,
-
choroby nowotworowe,
-
infekcje, np. grypa lub opryszczka,
-
dolegliwości autoimmunologiczne.
Jeśli Pacjenta nie dotyczy żadna z powyższych kwestii, zabieg z powodzeniem może zostać wykonany. Każdorazowo przed poddaniem ust konieczna jest konsultacja
Jak się przygotować do zabiegu powiększania ust:
-
3 dni przed planowanym zabiegiem nie należy przyjmować niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) czy aspiryny.
-
3 dni przed zabiegiem osoby ze skłonnością do opryszczki powinny przyjmować Heviran.
-
W dniu zabiegu należy unikać przegrzewania organizmu (sauna, solarium, pobyt na słońcu) oraz wysiłku fizycznego.
-
przed samym zabiegiem trzeba będzie wykonać demakijaż ust.
Zabieg trwa kilkanaście minut (15 – 30 min), zależnie od ilości podawanego preparatu. Usta są wrażliwą, mocno ukrwioną i dobrze unerwioną okolicą twarzy, dlatego dbając o komfort Pacjentki, stosujemy znieczulenie miejscowe w postaci maści lignokainowo-tetrakainowej lub silniej działające znieczulenie przewodowego-stomatologiczne.
Powiększanie ust: metoda naturalna, czyli modelowanie
Jednym z najczęściej przeprowadzanych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, jest powiększanie ust. Metody dzielą się na te bardziej i mniej inwazyjne. Do tej drugiej grupy z całą stanowczością można zaliczyć modelowanie warg. Dzięki takim działaniom można w prosty sposób poprawić estetykę tej części ciała. Pacjenci decydujący się na modelowanie zyskują możliwość:
-
wygładzenia zmarszczek dookoła ust, w tym również tzw. linii marionetki,
-
podkreślenie łuku Kupidyna,
-
delikatnego podniesienie kącików ust
Skutkiem modelowania warg jest ich odmłodzenie, a tym samym przywrócenie im atrakcyjniejszego wyglądu
Kwas hialuronowy – naturalny efekt powiększonych ust
Kwas hialuronowy to najpopularniejsza metoda, jeśli chodzi o powiększanie ust. Nową metodą co prawda nazwać jej nie można, ale już cieszącą się rosnącym zainteresowaniem wśród pacjentów, jak najbardziej. Efektem przeprowadzenia zabiegu są pełniejsze i jędrniejsze usta, które jednocześnie nie tracą swojego naturalnego wyglądu. Kwas hialuronowy nie pozwala wprawdzie na osiągnięcie trwałych rezultatów, natomiast każdy, kto chce cieszyć się idealnym wyglądem w trybie stałym, może go stosować regularnie.
Optymalnie jest, gdy kwas hialuronowy podaje się co pół roku, nie ma jednak szczególnych przeciwwskazań co do przyjmowania go częściej, na przykład co 3 miesiące. Wszystko zależne jest od tego, jak duże powiększenie warg chce uzyskać Pacjent. Zdaniem specjalistów, efekty działań z użyciem tej substancji są widoczne dłużej po każdej kolejnej wizycie w gabinecie medycyny estetycznej.
W kilka chwil po zabiegu może wystąpić niewielki obrzęk ust, czasami można zaobserwować także pojawienie się małych krwiaków. Podobne skutki niepożądane ustępują po upływie kilku dni, jeśli jednak okres ten wydłuża się nadmiernie, należy skonsultować się ze specjalista wykonującym zbieg.
Ostrzyknięcie ust fibryną bogatoplytkową:
Istnieje też możliwość powiększenia a przy tym odżywienia ust przy użyciu fibryny/osocza bogatopłytkowego , pozyskanego z krwi pacjenta. Dzięki fibrynie uzyskamy naturalne efekty, a zabieg będzie w pełni bezpieczny. Naturalny zabieg jest wspaniałą alternatywą dla kwasu hialuronowego. Można go wykonać u osób w każdym wieku. Często decydują się na niego pacjentki z wysuszonymi ustami po lecie. Osocze pobudza produkcję kolagenu i poprawia mikro krążenie. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i należy dokonać go dość szybko, aby osocze nie utraciło swojej jakości. Po upływie 20 minut osocze traci swoje dobroczynne właściwości. Tą metodę umawiamy indywidualnie z każdym pacjentem.
Wypełnianie i usuwanie zmarszczek
Wypełnianie kwasem hialuronowym
Kwas hialuronowy jest jednym z budulców naszej skóry. To polisacharyd, który posiada ogromną zdolność magazynowania wody w przestrzeniach międzykomórkowych – może on wiązać 40 razy więcej wody niż wynosi jego faktyczna masa. Cząsteczki kwasu umożliwiają także transport substancji odżywczych w głąb skóry, pobudzają produkcję kolagenu. Dzięki jego właściwościom, skóra jest odpowiednio nawilżona, zachowuje elastyczność i napięcie.
Niestety, wraz z wiekiem, zmniejsza się zawartość kwasu hialuronowego oraz wody w tkankach skórnych. Skóra z czasem staje się wysuszona, uwidaczniają się zmarszczki, które następnie ulegają pogłębieniu. Tkanki policzków i warg tracą objętość. Są to efekty starzenia się skóry.
Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym: remedium na pierwsze oznaki starzenia!
Zastosowanie wypełniaczy:
Podskórne podanie wypełniaczy zawierających kwas hialuronowy jest obecnie najczęściej stosowaną w gabinetach medycyny estetycznej metodą zwalczania oznak upływu czasu. To procedura bezpieczna i optymalnie dobierana do potrzeb Pacjentek. Efekty widoczne są bezpośrednio po zabiegu.
W wypełniaczach zawarty jest kwas hialuronowy pozyskany metodą fermentacji bakteryjnej, który ma skład i budowę maksymalnie zbliżoną do tego naturalnie występującego w organizmie. Jest to substancja przyjazna dla skóry, nie wywołuje alergii. Ma postać krystalicznego żelu, poddającego się modelowaniu po wstrzyknięciu w tkankę, co pozwala na uzyskanie naturalnych efektów wypełnienia w obrębie:
-
linii pionowych na czole – lwie zmarszczki,
-
linii poziomych na czole,
-
zmarszczek na skroniach,
-
kurzych łapek,
-
zmarszczek i cieni pod oczami,
-
doliny łez,
-
promienistych zmarszczek palacza wokół górnej i dolnej wargi,
-
bruzd nosowo-wargowych,
-
bruzd wargowo-podbródkowych.
Do zabiegu wykorzystuje się bardzo cienkie igły lub kaniule, co minimalizuje odczucia bólowe. Każda ampułko-strzykawka zawiera środek znieczulający, zapewniając komfort podczas aplikowania wypełniacza. Po zdezynfekowaniu skóry, lekarz śródskórnie lub podskórnie wstrzykuje preparat z kwasem hialuronowym w wybraną okolicę twarzy. Cała procedura trwa 40 – 50 minut. Ilość podawanego preparatu zależy od stanu skóry oraz oczekiwań pacjentów.
Pierwsze efekty widać zaraz po wstrzyknięciu preparatu, jednak kwas hialuronowy wbudowuje się w tkankę w przeciągu kilkunastu dni i po tym okresie widać ostateczne efekty jego zaaplikowania. Po 9 – 12 miesiącach kwas hialuronowy ulega naturalnemu wchłonięciu. Kolejne wstrzyknięcia pozwalają na przedłużenie efektu wizualnego. Należy wziąć pod uwagę, że będzie on zależny także od czynników zewnętrznych, jak: tryb życia, palenie tytoniu, ekspozycja na promienie słoneczne. Na ostateczny efekt wpływ mają ponadto: cechy osobnicze, stan skóry oraz rodzaj zastosowanego preparatu.
Zalecenia przed zabiegiem:
Przed zabiegiem polegającym na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego, należy:
-
7 dni wcześniej – odstawić leki o działaniu hamującym agregację płytek krwi – zawsze po uprzedniej konsultacji z lekarzem prowadzącym,
-
5 dni wcześniej – nie przyjmować niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) czy preparatów ziołowych jak Gingko Biloba,
Przeciwwskazania do zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego:
Preparat nie może być podawany osobom z alergią na składniki preparatu.
Zabiegów nie wykonujemy u kobiet w ciąży i karmiących piersią.
Poza tym, przeciwwskazaniami są:
-
problemy skórne, zapalenia w miejscu planowanej iniekcji, opryszczka,
-
zaburzenia krzepnięcia krwi oraz przyjmowanie leków wydłużających czas krwawienia,
-
skłonność do powstawania blizn hipertroficznych, podrażnień, infekcji,
-
bielactwo, łuszczyca,
-
choroby alergiczne,
-
choroby autoimmunologiczne,
-
zaburzenia odporności,
-
nieuregulowana cukrzyca,
-
porfiria, epilepsja,
-
choroba nowotworowa.
Zalecenia po zabiegu:
Przez około 7 dni po zabiegu mogą utrzymywać się niewielkie obrzęki oraz krwiaki; może też wystąpić nadwrażliwość w miejscu przeprowadzenia iniekcji. Nie powoduje to jednak wyłączenia z codziennych aktywności. Należy jednak uważać, by po zabiegu przestrzegać higieny w obrębie miejsca wkłucia; miejsca tego nie należy dotykać, pocierać ani wykonywać czynności, niosących ryzyko infekcji. Ponadto:
-
w ciągu 48 godzin unikać sytuacji wymuszających nadmierną ekspresję mimiczną, nie przebywać w miejscach o temperaturze: podwyższonej (sauna, solarium, na słońcu) czy obniżonej (kriokomora, na zewnątrz poniżej zera),
-
w ciągu 72 godzin powstrzymać się od podejmowania nadmiernej aktywności fizycznej (obejmuje to między innymi pływanie),
-
w ciągu 3 tygodni zrezygnować z innych zabiegów odmładzających, jak: peeling chemiczny, iniekcje botoksu, mezoterapia igłowa,
-
w ciągu 4 tygodni nie poddawać się zabiegom laseroterapeutycznym w okolicy podania wypełniacza.
Mezoterapia microigłowa
Dermapen /mezoroller
Dermapen – remedium na problemy ze estetyką skóry.
Stosowanie wyłącznie kremów i balsamów do ciała, to zdecydowanie za mało by zagwarantować skórze jędrność i rozjaśnienie. Aby to uzyskać, warto jest włączyć do jej pielęgnacji mezoterapię, która jest skutecznym sposobem na odświeżenie i uelastycznienie skóry, a także poprawę samopoczucia. Korzystać z tych zabiegów mogą bez większych przeciwwskazań prawie wszystkie osoby, którym zależy na pięknym i zdrowym wyglądzie.
Dermapen to urządzenie, które umożliwia wprowadzenia substancji czynnych w głąb skóry. Działa ono na zasadzie automatycznego pulsacyjnego nakłuwania przy użyciu jednorazowych, pulsujących, sterylnych igieł umieszczonych w głowicy zabiegowej jednorazowego użytku. Igły nie zawierają ani chromu, ani niklu, co sprawia, że mogą być stosowane u osób uczulonych na metale.
Ilość igieł w kartridżu to 9,12,24,36,42-głębokość wkuć i ilość igieł jest dobierana indywidualnie do każdego pacjenta, rodzaju skóry i zabiegu.
Dermapen uważany jest dziś za najbardziej zaawansowane urządzenie przeznaczone do prowadzenia zabiegów mezoterapii mikroigłowej. W 2012 w Las Vegas roku zdobył prestiżową nagrodę Best Medical Device. Z możliwości, które sprzęt ten oferuje medycynie estetycznej pacjenci mogą korzystać w naszym gabinecie – zapraszamy na konsultacje ze specjalistą.
Odmładzanie i leczenie w jednym!
Jeśli skóra jest źle odżywiona, poszarzała, ma niejednolitą strukturę i kolor, zabieg przeprowadzany Dermapenem ją zrewitalizuje. Frakcjonowanie mikroigłowe pozwala nam przeprowadzać zabiegi odmładzające i lecznicze. Stymulują one naturalne procesy odnowy skóry: twarzy – okolice oczu, ust, szyi, dekoltu, dłoni, brzucha, pośladków, ud, a także skóry głowy.
Cały proces przebiega trójetapowo: w fazie pierwszej wywołany nakłuciami mikro-uraz stymuluje wydzielanie czynników wzrostu pochodzenia płytkowego; w fazie drugiej następuje proliferacja tkanek; a w fazie trzeciej dochodzi do przebudowy tkanek i poprawy ich ukrwienia. W konsekwencji struktura skóry ulega poprawie dzięki wytworzeniu nowego kolagenu.
W czasie trwającego 30 – 45 minut mikronakłuwania wykorzystujemy wysokiej jakości koktajle mezoterapeutyczne (zawierające: witaminy, aminokwasy, krzemionkę, peptydy, czynniki wzrostu), preparaty kwasu hialuronowego, osocze bogoatopłytkowe, o działaniu:
-
nawilżającym,
-
odżywczym,
-
ujędrniającym
Są one wprowadzane na precyzyjnie dobraną głębokość od 0,25 mm do 2,5 mm przy prędkości ponad 1000 nakłuć na sekundę. Automatyczne nakłuwanie skóry intensyfikuje przenikanie substancji czynnych, minimalizując odczuwanie dyskomfortu typowego dla zabiegów wykonywanych igłami.
Wskazania do zabiegu zużyciem Dermapenu:
Mikronakłuwanie przy pomocy Dermapenu przeprowadzamy, by:
-
wygładzać drobne, płytkie zmarszczki na twarzy i szyi,
-
delikatnie liftingować,
-
zmniejszać widoczność porów skóry,
-
leczyć blizny potrądzikowe i oparzeniowe,
-
wyrównujemy koloryt skóry,
-
redukować zmarszczki i przebarwienia na dekolcie,
-
odmładzać skórę dłoni,
-
leczyć cellulit,
-
minimalizować rozstępy,
-
leczyć wypadanie włosów.
Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia tej procedury zabiegowej są:
-
ciąża, okres karmienia piersią,
-
alergia na składniki stosowanych preparatów,
-
aktywny stan zapalny i procesy ropne w miejscu planowanego zabiegu,
-
aktywny, zapalny trądzik,
-
aktywna opryszczka,
-
niewyrównana cukrzyca,
-
skóra naczyniowa,
-
skłonność do występowania zwłóknień,
-
choroby nowotworowe,
-
przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi.
Rezultaty mikronakłuwania – element medycyny estetycznej:
Powstające w wyniku frakcjonowania mikrourazy skóry aktywują fizjologiczne procesy w tkance skórnej:
-
stymulację tworzenia nowego kolagenu oraz elastyny, odpowiedzialnych za napięcie skóry,
-
pobudzenie fibroblastów za pomocą czynników wzrostu pochodzenia płytkowego,
-
regulację procesów melanogenezy,
-
pogrubienie skóry w tych miejscach, w których jest ona wiotka,
-
poprawę odżywienia tkanki, mikrokrążenia.
Efekty zależne są przede wszystkim do wyjściowego stanu skóry. U części Pacjentów widoczny jest już po 5 – 7 dniach od wykonania pierwszego zabiegu, u innych po trzecim. Ostateczny rezultat uwidacznia się w przeciągu miesiąca po wykonaniu ostatniego zabiegu z zaplanowanego cyklu.
Po zabiegu może utrzymywać się obrzęk, ale już następnego dnia można wrócić do codziennych zajęć. Skóra może być jednak tkliwa, lekko bolesna, co jest naturalną reakcją, która samoistnie ustąpi. Po 3 – 4 dniach następuje złuszczanie naskórka – w tym czasie należy nakładać na skórę preparaty o działaniu kojąco-regenerującym. W ciągu 6 tygodni trzeba ponadto unikać ekspozycji na promienie UV (słońce, solarium) i stosować kremy z filtrem UV 50.
Wolumetria twarzy
Modelowanie rysów kwasem hialuronowym
Z upływem czasu skóra traci elastyczność, zmniejsza się ilość tkanki tłuszczowej, zmienia się jej rozlokowanie – przemieszcza się ona ku dołowi, w wyniku czego zmienia się kontur twarzy, nabiera ostrzejszych, postarzających ją rysów. Remedium na poprawienie wyglądu twarzy to wolumetria, czyli zabiegi przywracające utraconą objętość za pomocą kwasu hialuronowego.
Wolumetria twarzy to sposób modelowania rysów twarzy, niewymagający użycia skalpela i jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. W jego trakcie do naskórka zostaje wprowadzony kwas hialuronowy, co umożliwia przywrócenie twarzy właściwego owalu, a także poprawienie jędrności oraz gęstości skóry.
Wolumetria twarzy jest polecana osobom, którym zależy na zmniejszeniu widoczności zmarszczek i optycznym odmłodzeniu skóry. Zabieg wolumetryczny docenią również Pacjenci pragnący wprowadzić drobne zmiany, jeśli chodzi o kształt poszczególnych części tego obszaru, ale jednocześnie chcą uniknąć spotkania z chirurgiem.
Kiedy stosujemy zabiegi wolumetryczne na twarz:
-
kości policzkowe,
-
policzki (tzw. opadające „chomiczki”),
-
okolice oczu (tzw. „dolina łez”),
-
fałdy nosowo-wargowe,
-
kąciki ust,
-
okolice żuchwy,
-
okolice podbródka,
-
okolice skroni.
Poza twarzą, modelowaniu poddaje się także szyję:
W ten sposób uzyskujemy kompleksowe odświeżenie wyglądu poprzez:
-
zwiększenie napięcia i elastyczności skóry,
-
nawilżenie skóry,
-
nadanie skórze gładkości,
-
efekt delikatnego liftingu,
-
poprawa owalu twarzy,
-
redukcja zmarszczek i bruzd,
-
minimalizacja oznak starzenia.
Przed zabiegiem wolumetrii:
Obowiązkowa jest konsultacja ze specjalistą medycyny estetycznej, który szczegółowo omówi zabieg.
-
kilka dni wcześniej należy zaprzestać przyjmowania preparatów zawierających w składzie Gingko, witaminę E, kwas acetylosalicylowy (aspiryna).
-
W dniu poprzedzającym nie należy spożywać alkoholu
-
nie podejmować czynności prowadzących do rozszerzania naczynek(np. Sauna, solarium, gorące kąpiele)
Przeciwwskazania:
-
uczulenie na kwas hialuronowy,
-
stany zapalane w miejscu planowanego zabiegu,
-
opryszczka,
-
trądzik,
-
skłonność do występowania blizn przerostowych,
-
ciąża i karmienia piersią
-
Po zabiegu: mogą pojawić się zaczerwienienia i niewielkie zasinienie, co jest typowe dla zabiegów iniekcyjnych. Objawy te zanikają w ciągu 3 dni – w tym czasie nie ma przeciwwskazań do wykonywania makijażu, można też powrócić do codziennych zajęć.
-
Wolumetria planowana jest zgodnie z oczekiwaniami Pacjenta i jego potrzebami. W czasie zabiegu, który trwa na ogół około 20 – 30 min, w problematyczne miejsca wprowadzany jest kwas hialuronowy, co odczuwane jest przez Pacjenta jako lekkie ukłucia oraz rozpieranie wynikające z podawania preparatu. Preparaty do wolumetrii mają w składzie znieczulającą – lignokainę, dzięki temu ból jest zredukowany do minimum.
-
Efekt: różnicę w wyglądzie widać zaraz po zabiegu. Całkowity efekt uwidacznia się po 2 – 3 tygodniach. Jednak kwas hialuronowy jest w naturalny sposób wchłaniany przez organizm, co znaczy, że rezultat zabiegu będzie utrzymywał się, zależnie od predyspozycji organizmu, 12 – 18 miesięcy. Po tym okresie zabieg trzeba będzie powtórzyć.
-
Wolumetria twarzy działa liftingująco i odżywczo na skórę, co pozwala przywrócić jej młody wygląd. Zabieg jest doceniany zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn, ponieważ dzięki niemu można w prosty i bezbolesny sposób skorygować wygląd różnych obszarów twarzy, na przykład wolumetrię policzków. Cena zabiegów jest znacznie niższa od kwot, jakie widnieją w cennikach klinik zajmujących się operacjami plastycznymi. Zabieg wolumetrii jest w pełni bezpieczny i bezinwazyjny, co jest jego kolejnym atutem.
-
Warto pamiętać, że decydując się na wolumetrię twarzy, cena nie powinna odgrywać głównej roli. Oszczędzanie na podobnych zabiegach może narazić Państwa na kontakt z niedoświadczonym usługodawcą, a wtedy efekty przeprowadzonej wolumetrii nie zawsze są satysfakcjonujące.
-
Cena jest ustalana indywidualnie w zależności od ilości zużytego kwasu.
Osocze bogatopłytkowe(PRP)
Vampirzy lifting / autologiczny zabieg odnowy i rewitalizacji skóry
Osocze bogatopłytkowe – terapeutyczna biorewitalizacja
Osocze bogatopłytkowe (plateled rich plasma, PRP), czyli autologiczny koncentrat płytek krwi w niewielkiej ilości osocza, pozyskiwane jest z krwi własnej pacjenta. Zabiegi z wykorzystaniem PRP inicjują procesy naprawcze prowadzące do odnowy i rewitalizacji skóry. Płytki krwi są źródłem substancji, które stymulują intensywną naprawę tkanek, podziały komórkowe, pobudzają produkcję nowego kolagenu oraz tworzenie i wzrost naczyń krwionośnych. Osocze pobudza macierzyste komórki do namnażania, a ponadto pobudza fibroblasty, aby wytwarzały nowy kolagen. Efektem mezoterapii osoczem bogatopłytkowym jest redukcja płytkich zmarszczek, zwiększenie elastyczności i poprawa kolorytu skóry twarzy.
Wampirzy lifting”, czyli mezoterapia osoczem bogatopłytkowym skóry twarzy, wykonywany jest w celu rewitalizacji skóry twarzy, szyi i dekoltu, poprawy jej elastyczności i nawilżenia. Wskazanie do zabiegu stanowi skóra wymagająca odnowy, odżywienia, z objawami starzenia – jak zmarszczki mimiczne np. „kurze łapki”, cienie pod oczami. Metoda umożliwia także rewitalizację ust. Wampirzy lifting stosowany po innych procedurach z zakresu medycyny estetycznej lub chirurgii plastycznej wspomaga procesy regeneracji skóry. PRP stosuje się też w celu odmłodzenia skóry dłoni.
Pacjenci decydują się na zabieg, jeśli chcą poprawić elastyczność skóry, ostrzykiwana skóra nabiera zdrowego kolorytu, rewitalizuje się i ujędrnia.
W medycynie estetycznej osocze bogatopłytkowe najczęściej wykorzystywane jest w celu odnowy skóry twarzy i leczenia łysienia, a także w celu korekcji blizn potrądzikowych i rozstępów. Podczas tzw. wampirzego liftingu PRP, przywraca skórze jędrność i prawidłowy koloryt. Dzięki połączeniu osocza bogatopłytkowego z mezoterapią skóry głowy dochodzi do przejścia mieszków włosowych od stanu uśpienia do stanu aktywnego, a w konsekwencji – do pobudzenia odrastania włosów( zabieg ten opisany jest osobno).
Za pomocą osocza bogatopłytkowego można leczyć rozstępy skórne – próby kliniczne wykazują, że śródskórne iniekcje PRP wpływają na wzrost liczby włókien elastyny, ich wydłużenie i pogrubienie. W leczeniu blizn (m.in. blizn atroficznych) najlepsze efekty można uzyskać, łącząc 3 metody lecznicze: terapię osoczem płytkowym z zabiegami laserem ablacyjnym CO2 oraz przeszczepem autologicznej tkanki tłuszczowej. W przypadku blizn potrądzikowych natomiast najkorzystniejsze rezultaty uzyskuje się, łącząc PRP z mikronakłuwaniem (mezoterapią).
Terapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest w medycynie estetycznej jedną z najlepiej udokumentowanych metod. O terapii osoczem napisano ponad 6 000 prac naukowych. Jest to więc rewitalizacja o potwierdzonej skuteczności, trwałych efektach i dużym bezpieczeństwie stosowania.
Za aktywację biostymulacyjnych procesów po wstrzyknięciu osocza bogatopłytkowego odpowiadają czynniki wzrostu, czyli peptydy zbudowane z aminokwasów, wchodzących w skład białek. Peptydy, wchodząc w kontakt z niektórymi komórkami ludzkiego organizmu, pobudzają procesy różnicowania komórek, co w efekcie prowadzi do rozwoju tkanki. Czynnikami wzrostu podawanymi wraz z osoczem bogatopłytkowym są:
-
TGF-B – czynnik wzrostu beta, czyli białko biorące udział w fazie rozwojowej komórek i gojeniu się ran, a także poprawiające elastyczność tkanki skórnej,
-
PDGF – płytkopochodny czynnik wzrostu, który wpływa na odnowę komórek skóry poprzez udział w tworzeniu naczyń włosowatych,
-
EGF – naskórkowy czynnik wzrostu, poprawiający jędrność skóry za sprawą pobudzania fibroblastów do produkcji kolagenu oraz stymulujący wzrost komórek,
-
FGF – czynniki wzrostu fibroblastów, stymulujące wzrost komórek specjalistycznych; biorą one udział w tworzeniu naczyń włosowatych, a także w gojeniu się ran.
W wyniku ich działania dochodzi do zintensyfikowania procesów przebudowy skóry, staje się ona pogrubiona, odżywiona, wzrasta jej sprężystość.
Wskazania do zabiegu :
-
Wskazanie do zabiegu stanowi skóra, która wymaga odnowy i regeneracji: z objawami zmęczenia, o obniżonej elastyczności, sucha, z przebarwieniami.
-
Za pomocą osocza bogatopłytkowego można :zredukować płytkie zmarszczki, np. zmarszczki mimiczne wokół oczu, „sińce” pod oczami, poprawić koloryt i uzyskać młodszy wygląd skóry twarzy.
-
Procedurę wykonuje się także w celu redukcji blizn (potrądzikowych, atroficznych) oraz odnowy skóry dłoni.
-
Wampirzy lifting może stanowić alternatywę dla innych zabiegów odmładzających w przypadku ryzyka reakcji alergicznej i nietolerancji (PRP, otrzymywane z krwi własnej pacjenta, praktycznie nie stwarza takiego zagrożenia).
-
Ostrzykiwanie skóry twarzy osoczem bogatopłytkowym stosuje się również po innych zabiegach medycyny estetycznej
-
po zabiegach chirurgii plastycznej (np. po ablacyjnym resurfacingu frakcyjnym) w celu przyspieszenia procesów gojenia, skrócenia czasu rekonwalescencji oraz uzyskania lepszych, bardziej trwałych rezultatów leczenia.
Procedura ostrzykiwania osoczem bogatopłytkowym :
Trwa od 30 do 60 minut i przebiega dwuetapowo:
-
pobranie do probówek około 10 – 30 ml krwi od Pacjentki i wymieszanie jej ze środkiem przeciwzapalnym, a następnie odwirowanie osocza bogatopłytkowego oraz ubogopłytkowego od czerwonych krwinek w wirówce laboratoryjnej.
-
po przygotowaniu do zabiegu poprzez nałożenie kremu o silnym działaniu znieczulającym oraz dezynfekcję skóry, następuje aplikacja osocza metodą mezoterapii, czyli śródskórnego (bardzo płytkiego) nakłuwania całościowo lub liniowo w problematycznym miejscu, takim jak zmarszczka, bruzda. Do nakłuć wykorzystuje się strzykawkę lub specjalny pistolet z bardzo cienką igłą.
-
preparat podawany w czasie zabiegu jest preparatem fizjologicznym, pozyskanym z własnej krwi Pacjentki, a więc doskonale dopasowującym się do warunków tkankowych, co oznacza, że jego podanie nie wiąże się z ryzykiem wystąpienia reakcji alergicznej.
Osocze bogatopłytkowe wykorzystujemy do:
-
odmładzania poprzez redukcję zmarszczek w obrębie: twarzy, dekoltu, szyi,
-
poprawy elastyczności skóry twarzy, szyi, dekoltu,
-
mezoterapii skóry głowy,
-
regeneracji skóry dłoni,
-
leczenia łysienia typu żeńskiego,
-
leczenia łysienia typu męskiego,
-
leczenia rozstępów i wiotkości skóry (na przykład po ciąży),
-
przyspieszenia regeneracji i gojenia ran po zabiegach medycyny estetycznej i operacjach plastycznych.
Przeciwwskazania do zabiegu PRP:
-
ostra infekcja wirusowa i stany zapalne skóry,
-
choroby nowotworowe,
-
choroby autoimmunologiczne,
-
ciąża i karmienie piersią,
-
zaburzenia krzepliwości krwi, krytyczna małopłytkowość,niedobór fibrynogenu
-
Posocznica
-
Schorzenia wątroby
-
Zażywanie aspiryny i innych leków przeciwbólowych
-
przyjmowanie leków wydłużających czas krzepnięcia/antykoagulanty
-
opryszczka
Zalecenia po zabiegu osoczem:
-
Zalecenia po zabiegu osoczem bogatopłytkowym dotyczą z jednej strony domowej pielęgnacji skóry, a z drugiej właściwej profilaktyki pozabiegowej.
-
po zabiegu osoczem bogatopłytkowym:stosuj delikatną pielęgnację skóry,•nie używaj kosmetyków o silnym działaniu,
-
zrezygnuj na 2-3 dni z basenu, sauny, siłowni,
-
unikaj ekspozycji na słońce,
-
chroń skórę kremem z wysokim filtrem UV.
-
przez kilka dni po zabiegu należy stosować odpowiedni krem o działaniu nawilżającym i antybakteryjnym. Podczas mycia twarzy trzeba uważać, aby zbyt mocno nie pocierać skóry, nie naciągać jej ani naciskać, a w efekcie wywołać podrażnienia. Ponadto na jakiś czas lepiej zrezygnować z dotychczas stosowanych kosmetyków, które zawierały wysokie stężenie składników aktywnych. Lepiej wstrzymać się też na trochę z wykonywaniem peelingów z kwasów owocowych, które wywołują złuszczanie naskórka, przez co mogą pogłębić podrażnienia. Zalecenia po zabiegu osoczem bogatopłytkowym dotyczą także odpowiedniej profilaktyki.
-
po mezoterapii niewskazane są żadne aktywności, które sprzyjają rozwojowi zakażeń skóry (bakteryjnych, wirusowych, grzybiczych). Dlatego przez kilka dni po wampirzym liftingu nie korzystamy z basenu, sauny, jak również siłowni. Ważna jest również wzmożona fotoprotekcja.
-
uwrażliwiona po zabiegu skóra staje się bardziej podatna na szkodliwe działanie słońca, przed którym trzeba się chronić.
-
rekomendujemy, aby w okresie pozabiegowym stosować kremy ochronne z wysokim filtrem UV (SPF 50) i unikać niepotrzebnej ekspozycji na słońce.
Autologiczne osocze bogatopłytkowe jest materiałem w pełni biokompatybilnym, a więc bardzo bezpiecznym. Ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej lub nietolerancji jest minimalne – praktycznie bliskie zeru, ponieważ PRP jest materiałem autologicznym – pozyskiwanym z własnych tkanek pacjenta.
Nie opisano jeszcze żadnych działań niepożądanych związanych z terapią PRP, poza skutkami wynikającymi z iniekcji i mechanicznego podrażnienia skóry. Po zabiegu może wystąpić niewielki obrzęk i rumień (efekt nakłuć), które powinny ustąpić samoistnie w ciągu doby. W miejscu podania osocza obserwuje się też drobne siniaki, które ustępują zwykle w ciągu kilku dni.
Pierwsze rezultaty podania osocza widać już po 2 tygodniach: skóra wygląda świeżo i promiennie, drobne zmarszczki wygładzają się, a głębokie ulegają spłyceniu. Efekt utrzymuje się nawet kilkanaście miesięcy. Terapia osoczem bogatopłytkowym umożliwia też przebudowę włókien kolagenowych i poprawę ukrwienia skóry. Serię 3-4 zabiegów można wykonywać co roku.
Plazma Complex - S-PRF +I-PRF
Terapia łączona dwóch fibryn-nowy wymiar terapii komórkowej!
Piękno masz w Sobie-pozwól nam je dla Ciebie odkryć!
Plazma Complex to zabieg łączący w sobie zastosowanie głównie fibryny -a dokładnie dwóch rodzajów fibryn -S-PRF-fibryny strukturalnej oraz I-PRF-fibryny komórkowej. Jest to zabieg autologiczny, do którego pozyskujemy materiał z krwi pacjenta.
S-PRF-czyli fibryna strukturalna, zwana inaczej stelażową:
Tworzy ona coś na kształt trójwymiarowego “stelaża”, stymuluje komórki do podziałów i tym samym budowania nowej tkanki skórnej
Fibryna strukturalna posiada właściwości tworzenia włóknika podczas procesu krzepnięcia krwi, wskutek czego dochodzi do aktywowania czynników wzrostu, komórek CD34+, leukocytów, cytokin, a także mezenchymalnych komórek macierzystych, które do tej pory pozostawały w uśpieniu. Fibryna strukturalna (stelażowa) posiada właściwości tworzenia włóknika podczas procesu krzepnięcia krwi, wskutek czego dochodzi do aktywowania czynników wzrostu, komórek CD34+, leukocytów, cytokin, a także mezenchymalnych komórek macierzystych, które do tej pory pozostawały w uśpieniu.
I-PRF-czyli fibryna komórkowa:
Fibryna bogatopłytkowa komórkowa jest w rzeczywistości koncentratem komórek macierzystych, czynników wzrostu oraz leukocytów, które biorą udział w stymulowaniu odnowy biologicznej tkanek skórnych.
Śródskórna aplikacja fibryny bogatopłytkowej i czynników wzrostu odbywa się metodą głębokiej mezoterapii lub podskórną techniką nappage. Takie podanie fibryny komórkowej skutkuje powolną koagulacją w żel, który stanowi naturalną, autologiczną substancję wypełniającą wybrane partie skóry.
Fibryna ta wykazuje działanie regenerujące na okoliczne do miejsca iniekcji tkanki. Główna i ogromna zaleta taj fibryny jest stymulacja pobudzająca podziały komórkowe, a tym samym regenerację tkanek, dokonuje się stopniowo i powoli.
Plazma Complekx -to kompleksowe podejście do regeneracji i odmłodzenia skory. To niesamowity zabieg autologiczny, dający niesamowite efekty. To zabieg z krwi własnej pacjenta, wykorzystujący synergię działania komórek macierzystych z fibryną strukturalną. Swoje niesamowite działanie oraz wspaniałe rezultaty zawdzięcza podanym w skórę czterech, głównych składnikom a mianowicie :
-
komórek macierzystych
-
czynników wzrostu
-
fibryny
-
leukocytów
Dzięki terapii fibryną łączoną stopniowo w skórze zachodzą kolejno trzy główne etapy:
1. STYMULACJA
Pobudzenie procesu namnażania się i odkładania w stelażu
fibrynowym grup komórkowych, niezbędnych do tworzenia nowej tkanki: fibroblastów, komórek naskórka i naczyń krwionośnych.
Rozpoczyna się synteza kolagenu i białek strukturalnych
2.REGENERACJA
Przebudowa tkanki skórnej ze wzmożoną syntezą kolagenu oraz tworzeniem nowych naczyń krwionośnych.
Kolagen przywraca skórze elastyczność, sprężystość i napięcie.
Nowo tworzone naczynia krwionośne odpowiadają za odpowiednie dotlenienie i odżywienie tkanki skórnej.
3 .ODMŁODZENIE
Odbudowa prawidłowej struktury skóry poprzez właściwe ukrwienie oraz pobudzenie komórkowe. Spowalniamy proces starzenia się skóry.
Skóra staje się napięta, sprężysta, odżywiona i nawilżona.
Zabieg wykonujemy tyko w seriach-są to trzy serie w ciągu 3 miesięcy, z czego dwie pierwsze nie powinny przekraczać 4 tygodni , w celu uzyskania jak najlepszych rezultatów. Trzeci zabieg można wykonać później niż 4 tygodnie, aczkolwiek nie jest zalecane aby odbył się później niż po trzech miesiącach.
Cena zabiegu Plazma Complex jest za 3 zabiegi łącznie lecz jeśli pacjent nie chce serii zalecamy skorzystanie z zabie
Pomimo tego, że zabieg z wykorzystaniem fibryny jest procedurą naturalną, pozbawioną ryzyka wystąpienia skutków ubocznych, czy alergii, należy się do niego odpowiednio przygotować. Istnieje kilka wskazań, których pacjent powinien przestrzegać, aby zabieg miał szansę na uzyskanie najwyższej skuteczności. Przede wszystkim chodzi tu o zapewnienie zwiększonego przepływu krwi w organizmie, a tym samym uzyskanie większego stężenia fibryny w odwirowanym koncentracie.
W związku z powyższym zaleca się, aby już na kilka dni przed planowanym zabiegiem:
-
regularnie się nawadniać pijąc minimum 2 l wody dziennie, a w dniu zabiegu nie mniej niż 1,5 l;
-
unikać spożywania środków odwadniających takich, jak choćby kawa czy alkohol;
-
w dniu zabiegu oraz dzień przed nim powstrzymać się od intensywnego wysiłku fizycznego, który mógłby spowodować odwodnienie;
-
skonsultować z lekarzem prowadzącym ewentualne modyfikacje w przyjmowaniu stałej farmakoterapii, która mogłaby wpływać na krzepliwość krwi;
-
zwiększyć podaż witaminy C w diecie i za pomocą suplementacji.
Przeciwwskazania do zabiegu :
Niezwykle ważne, aby na etapie pierwszych konsultacji rozważających zastosowanie zabiegu fibryną, nie ukrywać przed specjalista wykonującym zabieg żadnych aspektów dotyczących zdrowia, które mogłyby się okazać kluczowymi w kontekście przeciwwskazań i ewentualnych niepożądanych skutków zabiegu. Zastosowanie fibryny może dać spektakularne efekty poprawy jędrności i odmłodzenia skóry, jednak tylko wówczas, gdy nie występują żadne, znaczące przeciwwskazania do wdrożenia tego typu terapii.
-
ostra infekcja wirusowa i stany zapalne skóry,
-
choroby nowotworowe,
-
choroby autoimmunologiczne,
-
ciąża i karmienie piersią,
-
zaburzenia krzepliwości krwi, krytyczna małopłytkowość, niedobór fibrynogenu
-
Posocznica
-
Schorzenia wątroby
-
Zażywanie aspiryny i innych leków przeciwbólowych
-
przyjmowanie leków wydłużających czas krzepnięcia/antykoagulanty
-
opryszczka
Stymulatory tkankowe
Nukleofill
Stymulatory tkankowe to preparaty wykorzystywane w zabiegach przeciwstarzeniowych, służące do odwrócenia widocznych oznak starzenia skóry. W naturalny sposób pobudzają skórę do odnowy i regeneracji na poziomie komórkowym. Wspomagają produkcję włókien podporowych, tj. elastyny i kolagenu prowadzących do zagęszczenia struktur skóry, poprawy owalu. Dają bardzo naturalne efekty poprawy jędrności, gęstości oraz jakości skóry.
Biostymulacja skóry polega na stymulowaniu jej własnych możliwości regeneracyjnych – odnowa skóry następuje dzięki zachodzeniu naturalnych procesów. W przypadku produktów będących biostymulatorami, efekt potęguje się w czasie a terapia wymaga serii zabiegów.
Stymulatory tkankowe to substancje, które dają nam naturalny efekt odmładzania skóry bez zmiany rysów twarzy. Odmładzanie skóry za pomocą stymulatorów opiera się na stymulowaniu a nie na wypełnianiu tkanek jak w przypadku kwasu hialuronowego. Po wykonaniu serii zabiegów z użyciem stymulatorów skóra staje się jędrniejsza i bardziej sprężysta, a zmarszczki ulegają wypłaceniu. Zatem, jeżeli zależy nam aby efekt zabiegu utrzymywał się dłużej i był bardziej naturalny wówczas możemy skorzystać ze stymulatorów tkankowych.
Stymulatory tkankowe nie zmieniają rysów twarzy pod względem wolumetrycznym.
Substancje aktywne zawarte w stymulatorach tkankowych to głównie:
-
polinukleotydy,
-
polikaprolakton,
-
hydroksyapatyt wapnia,
-
kwas l-polimlekowy czy kwas hialuronowy o dużym stężeniu.
NUCLEOFILL-lifting na poziomie komórkowym:
NucleoFILL to preparat do głębokiej odnowy i biostymulacji skóry, opracowany na bazie naturalnych polinukleotydów.
Polinukleotydy to małe fragmenty kwasów nukleinowych DNA i RNA, występujące we wszystkich organizmach. Są one w całości biokompatybilne z organizmem ludzkim. Polinukleotydy mają zdolność przestrzennego przyłączania dużej ilości cząsteczek wody, zwiększając nawilżenie tkankowe, wpływają także na wzrost liczby i aktywność fibroblastów, czyli najważniejszych komórek odpowiedzialnych za ciągłą odbudowę wielu składników skóry. Poza tym pełnią też ważną funkcję w zwalczaniu wolnych rodników oraz hamują fotostarzenie, skutecznie zabezpieczając skórę przed ekspozycją na słońce.
NucleoFILL jest innowacyjnym zabiegiem, który wykorzystując dobroczynne właściwości polinukleotydów, działa na trzech poziomach, pobudzając skórę do odbudowy.
Trzy mechanizmy działania Nuclofilu:
– lifting – stymulowanie procesu wytwarzania kolagenu typu I i elastyny, co powoduje zagęszczenie skóry i jej uniesienie,
– działanie antyoksydacyjne oraz eliminowanie wolnych rodników które powstają na skutek wielu różnych czynników takich jak silny, długotrwały stres, palenie papierosów, oddychanie zanieczyszczonym powietrzem, duży wysiłek fizyczny, intensywne opalanie się, nieodpowiednia dieta,
– nawilżenie – wiązanie przez polinukleotydy wody i zapewnienie długotrwałego nawodnienia macierzy pozakomórkowej, dzięki czemu skóra staje się nawilżona, jędrna i elastyczna.
Dla kogo zabieg Nucleofill:
Zabieg NucleoFILL ze względu na różnorodność protokołów zabiegowych można wykonać u wszystkich pacjentów – niezależnie od wieku i rodzaju skóry. Można go stosować jako profilaktykę oraz jako zabieg „naprawczy” i anti-aging.
Wskazaniami do zabiegu są: utrata elastyczności i objawy starzenia, skóra odwodniona, niedotleniona, pozbawiona blasku, wymagająca dogłębnego nawilżenia, narażona na stres oksydacyjny. Terapię wykorzystuje się również w celu redukcji rozstępów i blizn.
Wskazania do zastosowania Nucleofilu:
-
rewitalizacja skóry i poprawa jej elastyczności
-
redukcja wiotkości skóry – lifting
-
terapia fotostarzenia i fotouszkodzeń
-
regeneracja skóry
-
poprawa nawilżenia skóry
-
profilaktyka przeciwstarzeniowa
Przeciwwskazania:
-
ciąża i laktacja
-
choroby autoimmunologiczne
-
schorzenia ogólnoustrojowe niewyrównane
-
choroby nowotworowe
-
iniekcje skóry
-
aktywna opryszczka
-
zaburzenia krzepnięcia krwi
Przebieg zabiegu z użyciem Nucleofilu:
Zabieg przeprowadzany jest przez lekarza przy użyciu kaniuli lub igły. Produkt podaje się w specjalnie wyznaczonych tzw. punktach bioestetycznych na twarzy w jej środkową i dolną część (5 nakłuć na jedną stronę twarzy po 0,15ml). Punkty te są bezpieczne, ze względu na małe prawdopodobieństwo występowania tu naczyń krwionośnych i nerwów.
Procedura nie jest bolesna, Podczas zabiegu odczuwalne jest lekkie mrowienie i rozpieranie. Znieczulenie nie jest konieczne, jednak można zastosować u osób szczególnie wrażliwych.
Przez 2-3 dni w obszarze zabiegowym może wystąpić zaczerwienienie, swędzenie, delikatny obrzęk i tkliwość.
Produkt jest całkowicie naturalny i bezpieczny. Nie zawiera substancji o działaniu uczulającym.
Ilość i częstotliwość zabiegów:
W celu uzyskania najlepszych efektów najlepiej wykonać serię 3-4 zabiegów co 2-4 tygodnie.
Po wykonanej serii, rekomendowane jest zrobienie tzw. zabiegu „przypominającego”, podtrzymującego efekty terapii – wykonuje się go co 4 do 6 miesięcy.
Tak jak w przypadku innych zabiegów biostymulacyjnych, rezultaty narastają z czasem w miarę wykonywania kolejnych zabiegów. Jest to związane z następującą systematyczną przebudową i regeneracją skóry. Substancje podane w preparacie dają bowiem skórze sygnał do rozpoczęcia procesu odnowy komórkowej.
Efekty terapii:
W wyniku zabiegów NucleoFILL skóra zostaje wprowadzona w proces biostymulacji, dzięki czemu zaczyna się regenerować, ulega zagęszczeniu i ujędrnieniu. Działanie antyoksydacyjne i nawilżające sprawia, że staje się ona wyraźnie odmłodzona. Drobne zmarszczki ulegają spłyceniu, skóra staje się promienna i poprawi się jej koloryt.
Efekty są wyraźne ale naturalne, bez zmieniania rysów twarzy.
-
Poprawa napięcia skóry
-
Lifting
-
Poprawa owalu
-
Poprawa nawilżenia
-
Redukcja drobnych zmarszczek
Nucleofil dostępny jest w kilku formach:
NucleoFILL Medium 1,5ml
NucleoFILL Strong 1,5ml
Nucleofil Soft Eyes 2,0ml
Peelingi/kwasy medyczne
Eksfoliacja czyli złuszczanie
Skóra stanowi powłokę, która chroni delikatne narządy wewnętrzne oraz pozwala funkcjonować w zanieczyszczonym środowisku, przez co niszczy się, a jej warstwa zewnętrzna cyklicznie obumiera. Dlatego powinno się systematycznie pomagać jej wymieniać się, stosując różne peelingi, które nie tylko pozwalają zrzucać stary naskórek, ale by pomóc odrodzić się nowej i zdrowszej.
Aby proces przebiegał sprawniej, warto stosować peeling. W wielu przypadkach tradycyjny zabieg pielęgnacyjny, choć przyjemny i poprawiający wygląd skóry, jest niewystarczający. Klienci spodziewają się prawdziwej, głębokiej odbudowy skóry oraz skutecznego zwalczenia problemu, z którym przychodzą do gabinetu.
1.Zabiegi za pomocą kwasów określane są jako peeling chemiczny, są to zabiegi kosmetyczne w trakcie których stosuje się mieszaniny kwasów organicznych w różnym stężeniu. Nakładane na skórę mają za zadanie złuszczyć naskórek i oczyścić pory skóry. W zależności od głębokości działania peeling kwasami może być powierzchowny – obejmuje jedynie obręb naskórka, średnio-głęboki a więc oprócz naskórka sięga wierzchniej warstwy skóry oraz głęboki. Wówczas dociera do głębszych warstw skóry.
2.Kwasy możemy podzielić na cztery główne grupy alfa-hydroksykwasy (AHA) i beta-hydroksykwasy (BHA), lipo-hydroksykwas (LHA) i poli-hydroksykwasy (PHA). Różnicuje się je ze względu na budowę chemiczną oraz intensywność działania na skórę.
3.Kwasy stosowane w kosmetyce mają naturalne pochodzenie. Znaleźć je możemy w nabiale, roślinach i owocach. Dzięki temu istnieje niewielkie ryzyko reakcji alergicznej. Kwasy są odpowiednie dla każdego, bez względu na wiek, rodzaj skóry czy schorzenia. Nawet zaleca się stosowanie kuracji kwasowej osobom cierpiącym na łuszczycę, trądzik czy zapalenie okołomieszkowe! Należy jednak pamiętać, iż używanie nieodpowiedniego stężenia kwasu, używanie złego typu kwasu, bądź zbyt szybkich kąpieli słonecznych może mieć odwrotne skutki od zamierzonych.
Kwasy -zastosowanie:
Kwasy kosmetyczne stosowane na skórę twarzy oraz całego ciała działają na kilka sposobów:
-
Usuwają zrogowaciały, martwy naskórek, dzięki czemu regulują odnowę komórkową skóry, organizm odbudowuje jej wierzchnią warstwę poprawiając strukturę, nawilżenie i koloryt;
-
Pomagają usunąć przebarwienia i drobne blizny potrądzikowe;
-
Odblokowują pory usuwając zanieczyszczenia. Mają także działanie antybakteryjne, dzięki czemu zapobiegają i wspierają leczenie ognisk zapalnych, wyprysków czy trądziku;
-
Peelingi kwasowe przygotowują skórę na wszelkie zabiegi kosmetyczne – oczyszczone i odblokowane pory, usunięcie martwego naskórka sprawia, iż skóra absorbuje o wiele więcej składników odżywczych i minerałów dostarczanych w kosmetykach;
-
Wyższe stężenie kwasów sprawia, iż organizm wzmaga produkcję kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny. Dzięki temu skóra jest dużo bardziej nawilżona, a przede wszystkim widocznie znikają zmarszczki! Kwasy kosmetyczne przywracają elastyczność i jędrność.
-
Są zalecane nie tylko na twarz, ale także na bardzo przesuszone partie ciała: łokcie, kolana, stopy, dłonie.
Bez względu na to, który typ kwasu wybierzemy, należy pamiętać o kilku istotnych zasadach:
-
Należy zaczynać kurację od niższych stężeń i sukcesywnie je zwiększać zgodnie z zaleceniami producenta i specjalisty
-
Peelingi chemiczne warto rozpocząć w salonie kosmetycznym, gdzie osoba doświadczona dobierze produkty odpowiednie dla nas. Ostrożność przy kwasach to najważniejsza zasada! Działanie na własną rękę może zakończyć się podrażnieniami i dużymi zniszczeniami skóry, której odbudowanie może pochłonąć wiele czasu i pieniędzy.
-
Jeśli jednak bardzo chcecie spróbować kwasów w domu, poradźcie się specjalisty i zacznijcie eksperymenty z gotowymi kosmetykami (toniki, maseczki, serum, itp.).
-
Pamiętajcie, iż skóra po zastosowaniu peelingu chemicznego jest wrażliwa i dużo bardziej podatna na negatywne działanie promieniowania słonecznego. Tutaj kolejny apel – specjalista doradzi jaki kwas jest odpowiedni na wiosnę, lato czy zimę oraz dobierze ochronny filtr o odpowiednim stężeniu.
-
Złuszczanie kwasami ma zbawienny wpływ na skórę i w wielu przypadkach stanowi alternatywę dla droższych czy inwazyjnych zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających.
Kwas odpowiedni do problemu kosmetycznego:
W kosmetyce wykorzystuje się wiele rodzajów kwasów organicznych. Stosuje się je pojedynczo lub w mieszankach, dobiera do problemu skóry i rodzaju cery. Podobnie dopasowuje się stężenie kwasu i czas jego działania na skórę.
-
Kwas migdałowy – idealny dla cery suchej i wrażliwej. Jest łagodny i może być stosowany również przez osoby, które w krótkim czasie po zabiegu będą wychodzić na ostre słońce.
-
Kwas salicylowy – polecany na trądzik. Ceniony za antybakteryjne, dezynfekujące działanie. W niższych stężeniach peeling kwasem salicylowym ma działanie antyseptyczne i przeciwzapalne. W wyższych – działa keratolitycznie, to znaczy rozpuszcza spoiwo łączące komórki naskórka, powodując ich złuszczenie i odnowę.
-
Kwas glikolowy – do likwidacji przebarwień i wyrównywania kolorytu skóry. Dzięki niewielkim rozmiarom cząstki tego kwasu penetrują naskórek głęboko, co sprzyja pobudzeniu produkcji białek skóry: kolagenu i elastyny. Peeling kwasem glikolowym rozjaśnia skórę, spłyca blizny i zmarszczki oraz nawilża.
-
Kwas ferulowy – numer jeden na zmarszczki. Słynie z antyoksydacyjnych właściwości, poprawiania witalności skóry i ochrony przed fotostarzeniem się. Polecany cerom dojrzałym, którym brakuje blasku i jędrności.
-
Kwas azelainowy – do walki z zaskórnikami. Polecany jako rozjaśniacz, antyoksydant i do stosowania przy skórze atopowej, ale przede wszystkim – do oczyszczania cery trądzikowej i z zaskórnikami. Ma silne działanie antybakteryjne oraz spłyca blizny potrądzikowe.
-
Kwas laktobionowy – na podrażnienia. Dużo łagodniejszy od klasycznych kwasów AHA. Idealny dla cery dojrzałej, z teleangiektazjami, pajączkami, wymagającej regeneracji oraz skóry trądzikowej, z łojotokiem. Pobudza fibroblasty do produkcji białek skóry.
-
Kwas mlekowy – doskonały na blizny. Wiedziano o tym już w starożytności, wykorzystując fermentowane przetwory mleczne lub kiszonki do rozjaśniania przebarwień na skórze. Reguluje produkcję sebum, odblokowuje pory i oczyszcza skórę.
Wskazania:
• Zmiany barwnikowe: piegi, ostuda, przebarwienia pozapalne, plamy soczewicowate
• Uszkodzenia słoneczne: rogowacenie naskórka
• Starzenie się skóry: zmarszczki, utrata jędrności
• Blizny, rozstępy, nierówności potrądzikowe
• Trądzik zaskórnikowy, grudkowo- krostkowy
• Zaburzenia rogowacenia: suchość skóry, rogowacenie przymieszkowe
-
Peelingi mogą również być zastosowane jako przygotowanie do zabiegów medycyny estetycznej-np. mezoterapii czy osocza bogatoplytkowego
Przeciwwskazania:
• Ekspozycja na słońce
• Alergie skórne
• Aktywna opryszczka
• Skłonność do powstawania bliznowców
• Stan po zabiegu chirurgicznym w miejscu zabiegu (do 2 miesięcy)
• Ciąża, karmienie piersią
• Liczne znamiona melanocytowe, liczne teleangiektazje
• Stan po krioterapii (do 6 miesięcy)
• Choroby autoimmunologiczne
• Skóra uszkodzona, podrażniona
• Ciężkie postacie trądzika, wymagające leczenia farmakologicznego
• Doustna terapia retinoidami, pochodnymi wit. A (min. 6 miesięcy przerwy)
WAŻNE!
Na ok. tydzień przed peelingiem nie należy stosować depilacji, elektrolizy, woskowania, dermabrazji, retinoidów i preparagtów drażniących skórę. Mężczyźni nie powinni golić się w dniu zabiegu. Osoby ze skłonnością do opryszczki powinny przez kilka dni przed planowanym zabiegiem (także po nim) zażywać odpowiedni medykament (np. Heviran)
Zalecenia ogólne po peelingu chemicznym:
• Zakaz opalania się przed 4 tygodnie
• Zalecane stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym SPF 50
• Zakaz stosowania kremów z AHA przez 14 dni
• W celu utrzymania i wzmocnienia efektu zabiegu można stosować kremy z wit. C
• W przypadku złuszczającego się naskórka – bezwzględny zakaz zdrapywania go
• Wskazane intensywne nawilżanie skóry
• Bezpośrednio po peelingu polecane jest wykonanie zabiegów kosmetycznych (skóra jest przygotowana do lepszego wchłaniania ampułek, serum, koktajli)
PQ-Age -bezinwazyjny lifting
Peeling ujędrniająco -liftingujący
Innowacyjny Peeling liftingujący do rewitalizacji skóry – zabieg ujędrniająco-liftingujący
Tradycyjny peeling chemiczny pozwala na oczyszczenie skóry oraz jej złuszczenie, dzięki któremu pozbawiamy się nierówności skóry i jej niedoskonałości. Peeling liftingujący wychodzi krok na przód i pozwala również na głębokie odżywienie skóry oraz pobudzenie jej do samodzielnej, wewnętrznej regeneracji, a co za tym idzie – do ujędrnienia i efektów liftingujących.
-
Peeling chemiczny działa tylko powierzchniowo – polega na aplikacji na skórę różnych związków chemicznych, które powodują m.in. złuszczanie-formuła peelingu liftingującego PQAge dociera do najgłębszych warstw skóry, dzięki czemu jego efekty są tak spektakularne.
-
Zabieg ten pozwala na ujędrnienie i uelastycznienie skóry bez konieczności poddawania się operacji. Jest doskonałą alternatywą dla osób, które w maksymalnie bezinwazyjny i natychmiastowy sposób pragną przywrócić swojej skórze młody i piękny wygląd.
-
Zabieg ten pozwala na ujędrnienie i uelastycznienie skóry bez konieczności poddawania się operacji. Jest doskonałą alternatywą dla osób, które w maksymalnie bezinwazyjny i natychmiastowy sposób pragną przywrócić swojej skórze młody i piękny wygląd.
-
Innowacyjność peelingu PQAge polega na tym, że zapewnia głęboką stymulację bez naruszenia powierzchni skóry właściwej. To nieinwazyjny zabieg kosmetyczny, dający efekt podobny do mezoterapii.
Gładsza i młodsza skóra widoczna jest natychmiast po zabiegu. Jest to doskonały zabieg poprawiający napięcie wiotkiej skóry oraz redukujący przebarwienia w obrębie twarzy i ciała jak również w przypadku blizn różnego pochodzenia oraz trądziku i blizn po trądziku. Bardzo dobre efekty można uzyskać stosując go na rozstępy.
Dociera do najgłębszych warstw skóry. Tam też wpływa na pobudzenie procesów samoregenerujących, które odpowiadają za zdrową kondycję skóry i jej jednolity koloryt. PQAge to doskonała propozycja dla osób, które poszukują szybkich, nieinwazyjnych i bezbolesnych technik odmładzająco – liftingujących, zapewniających silną biorewitalizację skóry.
PQAge jest zarejestrowany jako wyrób medyczny.
To nowa formuła będąca mieszanką TCA, kwasu kojowego oraz kwasu migdałowego, która wywołuje silną reakcję w najgłębszych warstwach skóry, a zawarty w niej koenzym Q10 działa regenerująco i przeciwzmarszczkowo. PQ AGE Evolution został wzbogacony o Komplex Glyne, będący syntetycznym peptydem (DDB)hamującym skurcz mięśni.
Kwas trójchlorooctowy widocznie rozjaśnia i wygładza skórę, zmniejsza wielkość porów, usuwa przebarwienia i drobne blizny, a także leczy niektóre odmiany trądziku pospolitego.
Kwas kojowy znany jest ze swoich właściwości antybakteryjnych, przeciwgrzybiczych i przeciwutleniających. Uznawany za jedną z najskuteczniejszych substancji przy leczeniu plam pigmentacyjnych i ostudy, ponieważ jego działanie polega na hamowaniu aktywności tyrozynazy – enzymu uczestniczącego w procesie syntezy melaniny – białka warunkującego koloryt skóry.
Kwas migdałowy pochodzący z gorzkich migdałów doskonale nawilża skórę, uzupełnia lipidy naskórka, rozświetla i dodaje blasku. Dodatkowo posiada szerokie właściwości antybakteryjne i sebostatyczne.
Koenzym Q10 bywa nazywany eliksirem młodości. Koenzym Q10 odpowiada za wytwarzanie i magazynowanie energii w organizmie i ma szerokie znaczenie dla organizmu. Z wiekiem spada jego produkcja w organizmie, dlatego należy dostarczać do zewnętrznie.
Dzięki szczególnemu połączeniu TCA oraz nadtlenku mocznika, PQ Age nie powoduje uszkodzeń naskórka.
Wskazania:
-
utrata napięcia i jędrności skóry twarzy, szyi i dekoltu
-
wiotka skóra ciała: biustu, ramion, brzucha, wewnętrznej strony ud
-
rewitalizacja i lifting skóry
-
wygładzenie zmarszczek
-
rozstępy
-
trądzik
-
blizny pourazowe i potrądzikowe
-
przebarwienia skóry
-
skóra wrażliwa
Przeciwwskazania:
-
podrażniona skóra
-
zapalenie skóry
-
uczulenie na którykolwiek ze składników
-
ciąża i karmienie piersią
-
opryszczka pospolita w fazie aktywnej
-
oparzenia posłoneczne
-
łuszczyca
-
skłonność do powstawania bliznowców
-
trądzik różowaty w fazie ostrej z rumieniem
Przebieg zabiegu i częstotliwość powtórzeń:
W czasie jednego zabiegu peeling jest wmasowywany 3-5 razy, warstwowo. Podczas ani po zabiegu nie występuje zaczerwienienie, pieczenie, skóra po zabiegu nie złuszcza się. Bezpośredni efekt po zabiegu to widoczna poprawa napięcia i nawilżenia skóry.
W zależności od stanu skóry i oczekiwanego efektu zabieg powinien być powtarzany co 10-14 dni. Zalecana seria około 4-5 zabiegów. Już po jednym zabiegu skóra staje się wyraźnie napięta, nawilżona, rozjaśniona, odświeżona i gładka w dotyku. Wykonywany jako seria terapeutyczna gwarantuje głęboką odnowę, odmłodzenie i silną rewitalizację, stąd PQAge nazywany jest “nową skórą”.
Efekty kuracji złożonej z 4-6 zabiegów:
-
spłycenie zmarszczek,
-
redukcja bruzd,
-
działanie przeciwstarzeniowe,
-
poprawa napięcia skóry,
-
redukcja blizn i rozstępów,
-
wygładzenie skóry,
-
redukcja zaskórników,
-
zmniejszenie widoczności porów,
-
rozjaśnienie przebarwień,
-
działanie antywirusowe i antybakteryjne, które jest niezwykle pomocne np. w walce z trądzikiem.
Peeling PQ-Age można stosować równocześnie z innymi zabiegami medycyny estetycznej, jego działanie biorewitalizujące wspomaga działanie innych procedur i zdecydowanie optymalizuje końcowy efekt estetyczny.
BioRePeel C13-peeling medyczny
Peeling silnie liftingujący i stymulujący
Na pewno nie jedna z nas może potwierdzić, że skóra jest wizytówką każdej kobiety. Dlatego tak ważne jest dla nas aby stale dbać o jej zdrowy wygląd. Niestety często efekt naszych starań psują pojawiające się na nosie czy policzkach zaskórniki i zmiany trądzikowe. Również utrata elastyczności skóry i równomiernego kolorytu, choć jest naturalnym procesem starzenia się skóry, wpływa niekorzystnie na jej wygląd, a co za tym idzie na naszą samoocenę. Dlatego warto skorzystać z profesjonalnego peelingu medycznego jakim jest Biorepeel.
BioRePeel sklad:
-
To dwufazowy peeling medyczny, w skład którego wchodzą kwasy, aminokwasy, witaminy i składniki liftingujące. Zaletą BioRePeel Cl3 jest to, że z zabiegu możesz korzystać przez cały rok, nawet w okresie letnim. Wbrew pozorom bardzo często latem na skórze pojawiają się nieestetyczne zmiany trądzikowe, wiele z nas boryka się też z problemem zapchanych porów. Peeling nie niesie za sobą niekorzystnego efektu jakim jest złuszczanie skóry, jest też nieinwazyjny. Zawarty w nim kwas cytrynowy pomaga wyrównać koloryt i rozświetlić cerę. Dodatkowo witamina C, nie bez znaczenia nazywana witaminą młodości, chroni skórę przed działaniem wolnych rodników. Peeling wzbogacono także o witaminę B2, która przywraca właściwe pH skóry i odpowiada za jej regenerację.
-
Stosując nasz najnowszy peeling medyczny – Peeling BioRePeel – możemy oczekiwać pełnego efektu biostymulującego i rewitalizującego skórę Pacjentki i Pacjenta. Po zabiegu następuje silna biostymulacja skóry i co najważniejsze – bez złuszczania. Szczególnie jest polecany przy zabiegach na twarz, szyję dekolt. Dzięki peelingowi BioRePeelCl3 wnikają w naszą skórę tak potrzebne jej substancje czynne obecne w preparacie: aminokwasy, witaminy i GABA.
-
Kwas gamma-aminomasłowy GABA. Jest on naturalnie obecny w ludzkim organizmie jako aminokwas bezbiałkowy. W kosmetologii zaś powstaje w wyniku fermentacji bakterii Lactobacillus i procesów biotechnologicznych. Z wiekiem, ilość tego aminokwasu w naszym organizmie maleje, dlatego możemy odczuwać większe zmęczenie, problemy ze snem czy mocniej odczuwać stres. W wyniku tego wszystkiego nasza skóra może tracić blask, szarzeć, stawać się mniej elastyczna i powstają zmarszczki.
Wskazania:
-
Zmniejszenie przebarwień
-
Wyrównanie kolorytu
-
Spłycenie blizn i obkurczenie porów
-
Napięcie i ujędrnienie skóry
-
Biorewitalizacja całego ciała
-
Redukcja trądziku aktywnego i zaskórnikowego
Przeciwwskazania
-
ciąża i okres karmienia piersią
-
uczulenie na jeden ze składników produktu BioRePeelCl3
-
naruszenie ciągłości naskórka
-
liczne znamiona
-
aktywne zmiany wirusowe (np. aktywna opryszczka)
-
zmiany grzybicze lub bakteryjne
-
zbyt mocno opalona skóra
-
leczenie pochodnymi wit. A
-
przebyta radioterapia lub chemioterapia
Efekty zabiegu BioRePeel:
Dużą zaletą peelingu jest jego szerokie zastosowanie. Dzięki BioRePeel Cl3 szybko osiągniesz długotrwały efekt promiennej i rozświetlonej skóry. Peeling zapewnia także:
-
Widoczne spłycenie zmarszczek
-
Ograniczenie wydzielania sebum
-
Zamknięcie porów
-
Efekt liftingujący tj. poprawienie elastyczności i napięcia skóry
-
Widoczną już po pierwszym zabiegu rewitalizację skóry twarzy, szyi i dekoltu
Jego działanie jest widoczne natychmiast po zabiegu. Klientki czują wygładzoną i zrelaksowaną twarz, ze znacznie mniejszą ilością zmarszczek. Dodatkowo kwas gamma-aminomasłowy GABA stymuluje syntezę kolagenu i kwasu hialuronowego, a tym samym utrzymuje elastyczność i odpowiednie nawilżenie skóry.
Zabieg całoroczny!
Mikrodermabrazja diamentowa
Oczyszczanie skóry
Mikrodermabrazja to jeden z najczęściej wybieranych przez Polki zabiegów kosmetycznych. Złuszcza, dotlenia, wzmacnia produkcję kolagenu
Mikrodermabrazja, inaczej zwana też kontrolowanym mikropeelingiem, to zabieg polegający na mechanicznym ścieraniu warstwy rogowej naskórka oraz głębszych warstw skóry. Od klasycznej dermabrazji zabieg odróżnia właśnie ta możliwość dostosowania stopnia głębokości ścierania. Mikrodermabrazja spopularyzowała się na początku XXI wieku i stała się jednym z ulubionych zabiegów zarówno klientek, jak i kosmetyczek. Można wykonać ją na różnych partiach ciała. Najpopularniejsze to twarz, szyja, dekolt i plecy.
Jest polecanym rozwiązaniem dla osób, które borykają się z zaskórnikami, trądzikiem, prosakami, rozszerzonymi porami, bliznami, przebarwieniami, nieprawidłowościami w rogowaceniu się naskórka, pierwszymi oznakami starzenia, ale też rozstępami i cellulitem. Obecnie najbardziej znana jest mikrodermabrazja diamentowa.
Ta metoda jest odpowiednia dla każdego typu cery z pewnymi ograniczeniami w zależności od wybranego rodzaju mikrodermabrazji. Nie ma przeciwwskazań do tego, aby była stosowana u osób młodych. Najczęściej wykonuje się ją u kobiet po 25 roku życia, ale również mężczyźni dbający o swoją skórę odwiedzają w tym celu gabinety kosmetyczne.
Mikrodermabrazja diamentowa – co to ?
-
To zabieg służący do głębokiego oczyszczenia skóry ze zrogowaciałego naskórka oraz zanieczyszczonych zaskórników. Dzięki intensywnemu działaniu zniweluje także drobne przebarwienia, czy zmarszczki. W przypadku użycia go na ciele, zmniejszy widoczność blizn oraz rozstępów. Istnieje kilka rodzajów mikrodermabrazji, jednakże to właśnie diamentową uznaje się na najpopularniejszą. Skąd ta nazwa? Końcówki do mikrodermabrazji diamentowej pokryte są syntetycznymi mikrodiamencikami, dzięki którym dochodzi do złuszczenia martwego naskórka.
-
Zabieg mikrodermabrazji poleca się w przypadku osób, którym zależy na spłyceniu zmarszczek spowodowanych starzeniem się skóry bądź zmarszczek powstających w wyniku działania słońca.
-
Ponadto mikrodermabrazję diamentową stosuje się w przypadku tendencji do powstawania na powierzchni skóry nieestetycznych przebarwień. Wiele przebarwień skórnych zlokalizowanych jest w obrębie naskórka. Z tego względu za pomocą zabiegu mikrodermabrazji można je zredukować. Mikrodermabrazja diamentowa spłyca również drobne blizny.
-
W trakcie zabiegu mikrodermabrazji diamentowej z powierzchni skóry usuwane są obumarłe komórki naskórka, a także oczyszczone zostają pory skórne znajdujące się w obrębie skóry i zmniejsza się łojotok skórny. Mikrodermabrazja stymuluje krążenie i poprawia ogólne ukrwienie skóry i pobudza skórę do wzmożonej produkcji nowych komórek naskórka.
Wskazania do mikrodermabrazji diamentowej:
-
poszarzała, zmęczona, pozbawiona witalności skóra
-
postępujący proces starzenia się skóry
-
przebarwienia
-
blizny i rozstępy
-
trądzik ( nie w fazie infekcji)
-
rozszerzone pory i zaskórniki
-
uszkodzenia posłoneczne
-
szorstki, zrogowaciały naskórek
Przeciwskazana do mikrodermabrazji diamentowej:
-
stany zapalne skóry
-
trądzik różowaty, aktywny, ropny trądzik
-
dermatozy zapalne np. łuszczyca
-
skłonność do bliznowców
-
płytko unaczyniona skóra
-
infekcje skórne (np. brodawki wirusowe, aktywna opryszczka i inne)
-
nowotwory skóry, włókniaki, znamiona
-
naczyniaki jamiste
-
przyjmowanie leków rozrzedzających krew (odstawić 24 h przed zabiegiem)
Efekty po zabiegu:
O efektach zabiegu wspinano już powyżej , lecz w skrócie można powiedzieć że:
-
wygładzenie skóry
-
oczyszczenie skóry
-
poprawa struktury i kolorytu skóry
-
zwiększenie elastyczności
-
zmniejszenie rozszerzonych porów
-
usunięcie zaskórników
-
spłycenie powierzchownych zmarszczek
-
zmniejszenie przebarwień posłonecznych lub starczych
-
zmniejszenie łojotoku
W zależności od kondycji i rodzaju skóry warto dokonywać zabiegu mikrodermabrazji diamentowej raz w tygodniu co 15-25 dni. Aby całkowicie pozbyć się warstwy martwego naskórka i dokładnie oczyścić skórę potrzebne będzie od 5 do 9 zabiegów w serii.
Światło fotonowe Led
Zabiegi fotonowe LED czyli terapia światłem LED to nowoczesna i skuteczna metoda, którą stosuje się w celu przeciwdziałania efektom starzenia, leczenia chorób i zmian skórnych np. trądzik młodzieńczy, trądzik różowaty, łuszczyca, stany zapalne skóry, blizny, rozstępy skórne.
Wykonując zabieg mikrodermabrazji diamentowe w gabinecie QueenB możesz liczyć również na terapię światłem fotonowym w tym samym czasie oraz cenie jeśli twoja skóry wymaga większej stymulacji, co tym samym zdubluje działanie zabiegu.
Linerase-terapia kolagenowa
Przełomowa terapia odmładzająca
Niestety upływający czas negatywnie wpływa na kondycję skóry. Po 25 roku życia włókna kolagenowe stają się coraz słabsze, rozpoczyna się nieodwracalny i nieuchronny proces stopniowego zanikania kolagenu. Skóra traci swą elastyczność, jest cieńsza, wiotka, pojawiają się na niej pierwsze zmarszczki.
W jaki sposób opóźnić procesy starzenia by cieszyć się młodzieńczym wyglądem jak najdłużej? Medycyna estetyczna wychodzi naprzeciw oczekiwaniom współczesnej kobiety oferując zabieg, który w sposób naturalny i małoinwazyjny utrzyma skórę w dobrej kondycji, przywracając jej świeżość i dawny blask.
Kolagen to najważniejsze włókno podporowe skóry, które sprawia, że jest ona gładka, napięta i odpowiednio nawilżona. Można porównać go do rusztowania. U młodych osób taka podpora jest trwała i mocna, jednak wraz z upływem czasu staje się coraz słabsza i mniej stabilna. Dzieje się tak dlatego, że z wiekiem zaczyna go ubywać.
Po ok 25. roku życia człowieka rozpoczyna się nieodwracalny i nieuchronny proces stopniowego zanikania kolagenu, polegający na zmniejszaniu jego produkcji, a zwiększanu degradacji. W ten sposób zostaje zachwiana równowaga kolagenowa w organizmie człowieka, gdyż więcej kolagenu ulega zniszczeniu, niż organizm jest w stanie odbudować.
LINERASE jest wyrobem medycznym klasy III. Stanowi nową generację heterologicznego kolagenu typu I, w postaci liofilizowanego, wysoce oczyszczonego bez użycia enzymów proteolitycznych proszku. To w chwili obecnej jedyny dostępny na rynku bioaktywny, nieusieciowany atelokolagen typu I w formie śródskórnej iniekcji, przeznaczony do regeneracji i odbudowy najdelikatniejszych okolic twarzy i całego ciała. Biomateriał Linerase charakteryzuje się dwukierunkowością działania tzw. podwójnym mechanizmem: z jednej strony stymuluje on obecne w skórze fibroblasty do produkcji włókien endogennego kolagenu z drugiej zaś strony pobudza proliferację nowych fibroblastów, które również będą syntetyzowały nowe, młode włókna kolagenowe. W ten sposób Linerase tworzy optymalne warunki do odbudowy i regeneracji skóry.
Jest to przełomowy zabieg w gabinetach medycyny estetycznej w aspekcie ujędrniania, zwiększania gęstości i elastyczności oraz regeneracji i odbudowy skóry.
Preparat LINERASE charakteryzuje się wyjątkową łatwością iniekcji, gdyż posiada formę płynną a nie żelową. Tuż przed wykonaniem zabiegu lekarz powinien przygotować zawiesinę, którą należy zużyć podczas jednej sesji zabiegowej. LINERASE jest bardzo wydajny gdyż jedna ampułka pozwala wykonać zabieg na czterech okolicach ciała: twarzy, szyi, dekolcie oraz powierzchni grzbietowej dłoni. Co ważne, zabieg powinien być wykonany przez lekarza, który posiada umiejętność stosowania odpowiednich technik aplikacji. Po jego wykonaniu, ważne jest, aby zrobić delikatny masaż miejsca poddanego zabiegowi.
Zastosowanie i wskazania:
-
Zabieg LINERASE może być bezpiecznie stosowany bez względu na wiek, nawet u bardzo młodych osób. To nie "metryka", ale lekarz decyduje o tym, czy powinniśmy poddać się terapii kolagenowej i czy przyniesie nam ona wymarzony efekt. LINERASE można stosować profilaktycznie już po 25 roku życia w celu zahamowania procesów starzenia poprzez utrzymanie prawidłowego poziomu kolagenu. W wieku dojrzałym dla odzyskania utraconej jędrności i gęstości skóry, a w każdym wieku leczniczo w celu redukcji rozstępów, czy też blizn.
-
Biomateriał LINERASE stanowi nową kategorię stymulatora do rekonstrukcji i odbudowy tkanek. Tworząc optymalne warunki fizjologiczne do wytwarzania nowego kolagenu
Biomateriał LINERASE stanowi nową kategorię stymulatora do rekonstrukcji i odbudowy tkanek. Tworząc optymalne warunki fizjologiczne do wytwarzania nowego kolagenu, terapia LINERASE wykazała wysoką skuteczność w:
-
regeneracji i odbudowie ubytków skórnych,
-
leczeniu blizn i rozstępów,
-
spłyceniu drobnych zmarszczek
-
redukcji wiotkości skóry
-
poprawie elastyczności, sprężystości i gęstości skóry twarzy oraz ciała
-
objawy starzenia skóry, skóra sucha, wiotka, zmęczona, pozbawiona blasku i elastyczności
-
wspomaganie biorewitalizacji
-
regeneracja tkanki łącznej skóry właściwej
-
leczenie blizn zanikowych, potrądzikowych
Wysoki profil bezpieczeństwa i delikatność produktu LINERASE pozwala na jego zastosowanie w każdej, nawet najdelikatniejszej okolicy twarzy, jak i całego ciała. Szczególnie zalecany jest do stosowania w okolicy oczu, ust, dekolcie, szyi, brzucha, powierzchni rąk.
Przeciwwskazania:
-
ciąża, okres karmienia piersią
-
choroby autoimmunologiczne
-
cukrzyca
-
tendencje do powstawania bliznowców
-
aktywne zakażenia okolicy zabiegu
-
choroba nowotworowa
Przebieg i efekty zabiegu Linerase:
-
Terapia LINERASE jest bardzo dobrze tolerowana przez pacjentów, którzy mogą jedynie odczuwać nieznaczne rozpieranie i pieczenie podczas aplikacji preparatu. Jednak odpowiednio przygotowany do zabiegu pacjent oraz prawidłowo sporządzona zawiesina LINERASE są gwarancją komfortu pacjenta.
-
Zabieg LINERASE jest małoinwazyjny i nie wymaga okresu rekonwalescencji.
-
Przed wykonaniem procedury należy poinformować pacjenta, że po zabiegu może pojawić się w miejscu podania preparatu zaczerwienienie, obrzęk, swędzenie bądź tkliwość. Reakcje te mogą utrzymać się kilka dni po czym ustępują samoistnie.
-
Preparat LINERASE charakteryzuje się wyjątkową łatwością iniekcji, gdyż posiada formę płynną a nie żelową.
-
Pełna kuracja obejmuje zazwyczaj 2 do 4 zabiegów w odstępach 14 - 21 dni, jednakże o ich ilości i częstotliwości decyduje lekarz w zależności od wieku pacjenta i stanu jego skóry. Tylko prawidłowo zakwalifikowany do zabiegu Pacjent jest gwarancją pełnej satysfakcji i optymalnej skuteczności terapii.
-
Zazwyczaj pierwsze efekty są widoczne już po kilku dniach. Po tym czasie widać poprawę elastyczności, napięcia i blasku skóry. Ostateczny efekt regeneracji, ujędrnienia i zagęszczenia skóry osiągamy po wykonaniu pełnej terapii. Uzyskane rezultaty utrzymują się od 6 do 12 miesięcy. Zaleca się wykonywanie 1 zabiegu LINERASE co 3 miesiące lub powtórzenie pełnej terapii po ok. 6 - 12 miesiącach.
Bomba Kolagenowa-zabieg DuoLife
Serum+Krem z masażem +maska-twarz i dekolt
Kolagen jest głównym białkiem strukturalnym, które jest kluczowym budulcem naszych kości, zębów, mięśni, skóry, stawów i tkanki łącznej.
Można go sobie wyobrazić jako klej, który buduje ściany komórkowe i przestrzenie międzykomórkowe, a co za tym idzie, dosłownie utrzymuje ciało razem, nadając skórze elastyczność i siłę, co przyczynia się do młodzieńczego wyglądu. Pochodzi od greckiego słowa „kólla”, które oznacza klej i przyrostka „gen”, które oznacza produkować.
Kosmeceutyki to produkty kosmetyczne, których właściwości i działanie zostały udokumentowane licznymi badaniami aplikacyjnymi.
KOSMECEUTYK=KOSMETYK+FARMACEUTYK
QueenB stworzyło zabieg zabieg łączący w sobie zarówno aplikacje kolagenu na skórę jaki doustną, 100% naturalną suplementację kolagenu wspomagającą kondycję skóry, kości oraz włosów i paznokci.
Zabieg -Bomba kolagenowa składa się 4 etapów:
-
Oczyszczenia skóry twarzy i dekoltu
-
Aplikacji serum kolagenowego-DuoLife Beauty Care Collagen Face Serum
-
Masażu liftingująco-relaksującego z zastosowaniem kremu na dzień-DuoLife Beauty Care Collagen Day Cream
-
Aplikacji maski kolagenowej -DuoLife Beauty Care Collagen Face Mask
-
Po zabiegu pacjent otrzymuje GRATIS butelkę suplementu do picia Colagen DuoLife
DuoLife Beauty Care Collagen Face Serum :
1. Ultra lekkie serum o działaniu Anti-Aging.
2. Produkt, który zawiera kolagen rybi oraz hydrolizowany kolagen z jeżowca. Wygładzają one drobne zmarszczki oraz dbają o odpowiednią elastyczność skóry twarzy.
3. Kompleks kolagenu morskiego i krzemu organicznego, jako idealny nośnik stymuluje produkcję kolagenu i wpływa na poprawę elastyczności i jędrności skóry.
4. Indeks naturalności produktu to 98,4%.
Serum do twarzy wygładzi drobne zmarszczki, zadba o odpowiednią elastyczność, jędrność i napięcie skóry. W ciągu dnia będzie stymulowało naszą skórę do syntezy kolagenu i elastyny. Dodatkowo zadba o odpowiednie nawilżenie i regenerację.
DuoLife Beauty Care Collagen Day Cream
DuoLife Beauty Care Collagen Day Cream:
1. Krem zawierający aż 3 rodzaje kolagenów.
2. Jedyny produkt na rynku europejskim w postaci kremożelu (GELTRAP) z tak dużą zawartością kolagenu – 30% stężenie kolagenu, w tym 18,5% hydratu kolagenowego, dzięki opatentowanej technologii wytwarzania. Zastosowanie hydratu kolagenu z opatentowaną metodą stabilizacji termicznej i mikrobiologicznej, co zapewnia unikalność i wyłączność na rynku europejskim.
3. Krem, w którym zastosowano kompleks 4 rodzajów kwasu hialuronowego, który dociera do różnych warstw skóry, aby zapewnić dogłębne i wielopoziomowe nawilżenie (HYMAGIC 4D).
4. Indeks naturalność produktu to 98,5%.
5.To wysoce zaawansowany krem na dzień o działaniu przeciwzmarszczkowym.
6. Marine orgin -Specjalnie wyselekcjonowane i dobrane substancje aktywne pochodzące z organizmów morskich zgodnie z najnowszym trendem - organizmy morskie to klucz do naszej młodości.
DuoLife Beauty Care Collagen Face Mask:
1. Regenerująca maska do twarzy na noc o działaniu nawilżającym, ujędrniającym i przeciwzmarszczkowym.
2. Dzięki składnikowi SIRTALICE występującemu w masce już po 30 minutach następuje redukcja głębokości
zmarszczek o 13%1.
3. Produkt zawiera POLYLIFT®, składnik pochodzenia naturalnego. W badaniach aplikacyjnych aż 76% kobiet potwierdza natychmiastowy efekt przeciwzmarszczkowy szczególnie w okolicach „kurzych łapek”2.
4. Maska wpisuje się w trend „beauty sleep”. Oznacza to, że odpowiedni dobór kosmetyków do pielęgnacji również wieczornej może być gwarancją uzyskania pięknej, promiennej i zdrowej skóry.
5. Indeks naturalności produktu to 96,5%.
6.Bogata formuła została oparta na 12 składnikach aktywnych, które posiadają właściwości nawilżające, liftingujące oraz odżywcze. Specjalnie opracowana receptura maski ujędrnia skórę, wygładza istniejące zmarszczki i pomaga zapobiegać powstawaniu nowych.
Produkty DuoLife Advanced Technology of Collagen zastosowane do zabiegu -również do kupienia w gabinecie, do pielęgnacji domowej.
Peeling Kawitacyjny
Oczyszczenie skóry/nawilżenie/ Sonoforeza
Peeling kawitacyjny to nieinwazyjny zabieg kosmetyczny pozwalający na głębokie oczyszczenie skóry, głównie ze złuszczonego naskórka. Dzięki specjalnym urządzeniom wykorzystywanym podczas zabiegu, skóra twarzy zostaje oczyszczona dużo głębiej niż w przypadku domowych peelingów. U każdego z nas występuje proces złuszczania naskórka, a martwe komórki skóry pozostają na skórze twarzy sprawiając, że wygląda nieestetycznie. Dlatego ważne jest dokonywanie regularnego oczyszczania skóry, aby nadać jej blasku oraz zdrowego wyglądu. W tym właśnie celu przeprowadza się peeling kawitacyjny.
Zabieg kawitacyjny podzielony jest na kilka etapów.
1,Pierwszym z nich jest dokładne usunięcie ze skóry makijażu. W tym celu wykorzystuje się płyn micelarny lub specjalne żele. 2,Następnie na skórę twarzy nanosi się odpowiedni produkt lub serum, którego zadaniem jest głębokie nawilżenie skóry. Nakładanie kosmetyku nawilżającego może być połączone z przyjemnym masażem twarzy.
3,Po takim przygotowaniu skóry, kosmetyczka może przystąpić do peelingu.
Podczas zabiegu wykorzystuje się zjawisko, jakim jest kawitacja. Polega na zamianie fazy ciekłej w fazę gazową pod wpływem zmniejszenia ciśnienia. Ponadto urządzenie, którym przeprowadza się peeling kawitacyjny wykorzystuje fale ultradźwiękowe. Za ich pomocą po zetknięciu się z nawilżoną skórą, powstają mikropęcherzyki, które rozbijają i usuwają stare zrogowaciałe komórki naskórka. Urządzenie, które wykorzystuje się podczas zabiegu jest niewielkich rozmiarów.
Przebieg zabiegu:
Kawitacja twarzy przeprowadzana jest na całym obszarze skóry twarzy. Szczególną uwagę przykłada się do obszarów najbardziej problematycznych, czyli czoła, nosa oraz brody.
Wiele pacjentek zadaje pytanie jak często peeling kawitacyjny powinno się powtarzać. Aby uzyskać najlepsze efekty, zaleca się od 4 do 6 zabiegów w odstępach czasowych około 10 dni. Jednak ilość i częstotliwość zabiegów zazwyczaj określa się indywidualnie w zależności od potrzeb skóry pacjenta. Dlatego też przed każdym zabiegiem kosmetyczka powinna dokonać badania, na podstawie którego dokona oceny kondycji skóry.
Zabieg, jakim jest peeling kawitacyjny w QueenB rekomenduje szczególnie osobom, które chcą dogłębnie oczyścić skórę twarzy. Peeling kawitacyjny może być wykonywany na różnych typach skóry również ze skłonnościami do podrażnień. Jest przeznaczony zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn bez ograniczeń wiekowych.
Peeling kawitacyjny +Sonoforeza:
Fale dźwiękowe przekazywane są do skóry pacjenta przy pomocy szpatułki, w którą jest wyposażone urządzenie. Po wykonaniu peelingu kawitacyjnego ponownie głęboko nawilża się skórę za pomocą odpowiednio dobranych kosmetyków. Zabieg kawitacji twarzy jest bezbolesny, a podczas jego wykonywania można jedynie odczuwać delikatne szczypanie lub łaskotanie, które pojawia się po zetknięciu fal ultradźwiękowych ze skórą. Zaletami zabiegu są:
-
Szybkość -zabieg trwa od 30 do 60 minut
-
Dogłębne oczyszczenie-peeling kawitacyjny dociera w głębokie obszary skóry dokładnie ją oczyszczając z martwego naskórka
-
Bezinwazyjność-zabieg jest prosty i nie wymaga ingerencji w skórę
-
Brak rekonwalescencji -po zabiegu można od razu wrócić do codziennych czynności
-
Bezbolesność -zabieg jest całkowicie bezbolesny i nie wymaga znieczulenia oraz stosowania środków przeciwbólowych
Wskazania do przeprowadzenia peelingu kawitacyjnego:
Peeling kawitacyjny polecany jest osobom, które:
-
posiadają przetłuszczającą się cerę,
-
cierpią na trądzik,
-
zmagają się z przebarwieniami skóry,
-
posiadają problem cieni pod oczami,
-
mają już pierwsze zmarszczki,
-
chcą poprawić jędrność skóry,
-
chcą przywrócić skórze blask
Przeciwwskazania do zabiegu:
Ponieważ bezinwazyjność to cecha zabiegu, jakim jest peeling kawitacyjny, przeciwwskazania do jego wykonania nie stanowią dużej grupy.
-
Przede wszystkim peeling kawitacyjny w ciąży nie jest zalecany
-
Nie wykonuje się go w przypadku pacjentów z nowotworami,
-
Cierpiącymi na niewydolność krążeniową,
-
Padaczkę
-
Nie jest wskazany u osób, które posiadają rozrusznik serca lub metalowe elementy w obrębie miejsca zabiegu.
Jakie daje efekt peeling kawitacyjny:
Peeling kawitacyjny i efekty, jakie uzyskuje się po jego przeprowadzeniu sprawiają, że cieszy się on dużą popularnością. Wykorzystanie pełnej serii zabiegów zalecanych przez specjalistę pozwala utrzymać długotrwałe efekty.
Ponadto peeling kawitacyjny pozwala usunąć bakterie, a tym samym pomaga w walce z trądzikiem. Dzięki falom dźwiękowym oraz delikatnym wibracjom skóra podczas zabiegu dodatkowo zostaje dotleniona. Do innych efektów kawitacji twarzy zalicza się:
-
głębokie oczyszczenie skóry,
-
odżywienie skóry,
-
rozjaśnienie przebarwień oraz plam pigmentacyjnych,
-
pobudzenie krążenia krwi,
-
dokładne usunięcie martwego naskórka,
-
ujędrnienie skóry,
-
spłycenie zmarszczek.
Toksyna botulinowa-Botox
Usuwanie zmarszczek
Toksyna botulinowa-potocznie zwana Botoxem- to naturalna toksyna wytwarzana przez bakterię Clostridum botulinum. Powoduje ona zahamowanie uwalniania acetylocholiny – neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za przekaz impulsów pomiędzy nerwami a mięśniami. Botoks blokuje połączenia między zakończeniami nerwów a unerwianymi przez nie mięśniami. Nie dochodzi wtedy do skurczów porażonego mięśnia. Ogólnie rzecz ujmując toksyna botulinowa ma za zadanie zapobieganie powstawaniu lub pogłębianiu się zmarszczek, poprzez wyłączanie/ograniczanie pracy niektórych mięśni twarzy powodujących intensywne marszczenie się skóry – nie służy więc do wypełniania zmarszczek jest to zadanie kwasu hialuronowego.
Od 1994 r stosuje się ją jako skuteczną metodę leczenia nadpotliwości rąk i stóp, a od 2010 w leczeniu migreny. Szybko zyskała popularność, gdy lekarze zaczęli stosować toksynę botulinową w celu rozluźnienia mięśni mimicznych twarzy powodujących powstawanie zmarszczek.
Od tego czasu zabiegi związane z tym zastosowaniem wzbudzają wiele kontrowersji, gdyż źle przeprowadzona procedura może doprowadzić do wyłączenia mimiki pacjent a tj. efektu maski na twarzy.
Umiejętnie podana toksyna botulinowa spłyca zmarszczki i nadaje twarzy młodszy, ale naturalny wygląd. Dlatego bardzo ważną kwestią jest wybranie odpowiedniego lekarza, który posiada niezbędną wiedzę dotyczącą anatomii twarzy i zastosowania toksyny botulinowej w medycynie estetycznej oraz posiada niezbędne kwalifikacje do wykonywania tego typu zabiegów.
Dzięki zabiegom z użyciem toksyny botulinowej pożegnamy się ze zmarszczkami mimicznymi:
-
czoła,
-
pomiędzy brwiami (lwia zmarszczka),
-
wokół oczu (kurzych łapek),
-
nosa (zmarszczek króliczych),
-
okolic ust (linie marionetki, zmarszczki palacza).
Z efektu zastosowania możemy cieszyć się jednak, tylko około 6 miesięcy. Najczęściej zabieg powtarza się po powrocie pełnej mimiki twarzy powodującej ponowne pojawienie się bruzd i linii. Jeżeli nie chcemy to nie musimy powtarzać zabiegu po ustaniu jej efektów. Nie wiąże się to z żadnymi konsekwencjami – tylko powrotem do stanu z przed wykonywanego zabiegu. Sam zabieg jest praktycznie bezinwazyjny i nie wyłącza nas z codziennej aktywności.
W celu uzyskanie bardziej długotrwałych efektów zaleca się zastosowanie innych zabiegów medycyny estetycznej, których to szeroka gama dostępna jest w naszym gabinecie QueenB.
Należy pamiętać, że tylko i wyłącznie specjalista ma dostęp do certyfikowanych preparatów i decydując się często na zabiegi
„po kosztach” możemy narazić się na nieprzyjemne powikłania.
PDO-Nici liftingujące
Naturalne odmładzanie twarzy bez skalpela
Poszukujesz skutecznej i bezpiecznej metody na pozbycie się zmarszczek? Lifting twarzy nićmi PDO to idealna metoda dla Ciebie! Modelowanie twarzy z użyciem nici PDO pozwala nie tylko pozbyć się objawów starzenia skóry, ale również jest świetnym narzędziem do walki z jej niedoskonałościami na całym ciele. To właśnie dlatego metodzie tej zaufało wiele klientek na całym świecie.
Nici PDO-czym są?
-
Nici PDO wynaleziono w Korei i bardzo szybko trafiły do Europy. Obecnie popularne są już na całym świecie.
-
Nici PDO wykonane są z syntetycznych, jednowiązkowych włókien o jednolitej strukturze, która zapobiega kolonizowaniu się bakterii. Zabieg z ich wykorzystaniem polega na płynnym wszczepieniu nici pod skórę, co pozwala uniknąć uszkodzenia jej struktury w czasie implantacji.
-
Nici liftingujące PDO wykonane są z rozpuszczalnej substancji PDO, polidioksonanu. W ciągu kilku miesięcy od zabiegu, stopniowo się rozpuszczają a tym samym stymulują syntezę kolagenu, fibroblastów i angiogenezę.
-
Nici ulegają stopniowemu rozpuszczaniu, stymulując syntezę kolagenu i fibroblastów, a także pobudzając komórki skóry do odnowy. Dzięki temu cera staje się gładka i rozświetlona, a dokuczliwe zmarszczki pozostają jedynie wspomnieniem. Nici są więc rewelacyjną metodą poprawiającą owal twarzy, która wzmacnia tkanki, wywołując efekt liftingu.
Zabieg wykorzystujący nici liftingujące PDO zalecany jest osobom od około 30 roku życia, kiedy pojawiają się pierwsze zmarszczki i objawy starzenia się skóry. Proces ten przebiega indywidualnie u każdego pacjenta, dlatego nie ma górnej granicy wiekowej, która klasyfikuje osoby do wykonania zabiegu.
Efekty zabiegu nićmi PDO:
Pierwsze efekty zabiegu widoczne są tuż po wszczepieniu nici, a uwypuklają się po 2-3 tygodniach od implantacji. Okres spektakularnych efektów przypada natomiast na 2-3 miesiące po zabiegu, kiedy to zaczyna być indukowany nowy kolagen, niwelujący widoczność zmarszczek.
Całkowity czas rozpuszczania wynosi 180 – 210 dni. Efekty zabiegu utrzymują się nawet do 3 lat.
Nici liftingujące posiadają właściwości pobudzające organizm do produkcji nowych włókien kolagenowych (tzw. proces neokolagenezy). Pozwala to stymulować miejscową odnowę włókien.
W efekcie obszary poddane leczeniu stają się sprężyste i nie wiotczeją. Dodatkowo dochodzi do większej aktywizacji komórek tkanki łącznej, co prowadzi do syntezy elastyny odpowiedzialnej za elastyczność oraz sprężystość skóry.
W efekcie obszary poddane leczeniu stają się sprężyste i nie wiotczeją. Dodatkowo dochodzi do większej aktywizacji komórek tkanki łącznej, co prowadzi do syntezy elastyny odpowiedzialnej za elastyczność oraz sprężystość skóry.
Nici napinają, a przy tym podnoszą skórę, co daje efekt poprawy objętości i ujędrnienia.
Mocne strony zabiegu:
-
Bezpieczeństwo – wykorzystane nici PDO są materiałem obojętnym dla tkanek, a gładka struktura zapobiega namnażaniu się bakterii.
-
Natychmiastowe wyniki – efekt uniesienia tkanek jest zauważalny tuż po zabiegu, a odnowa skóry staje się widoczna już po 2 tygodniach.
-
Brak nacięć i blizn – podskórne wszczepienie nici nie wymaga użycia skalpela, co jest świetną alternatywą dla liftingów chirurgicznych.
Przebieg zabiegu:
Zabieg biostymulacyjny nićmi jest w pełni bezpieczny, a całość poprzedzona jest konsultacją specjalisty , podczas której z pacjentem omawiany jest przebieg całego procesu.
Następnie przechodzi się do części właściwej, która w zależności od ilości użytych nici trwa około 60 minut. Obszar skóry, gdzie wszczepiane będą nici znieczulany jest specjalnym kremem, po czym lekarz implantuje pod skórą rozpuszczalne nici za pomocą cienkiej igły.
W trakcie zabiegu wykonywane są jedynie pojedyncze ukłucia, a nici płynnie przechodzą przez tkanki, dzięki czemu można uniknąć uszkodzenia struktury skóry. Pacjent może odczuwać jedynie delikatne ukłucia, podobne do zabiegu akupunktury.
Procedurze wszczepiania nici nie towarzyszy ból, krwawienie oraz obrzęki.
W zależności od uwarunkowań i potrzeb pacjenta, lekarz dobiera odpowiedni rodzaj nici oraz rozmiar igły, którą przeprowadza się zabieg.
Przy wprowadzaniu nici wykorzystuje się naturalne linie napięcia twarzy. Co ważne, zabieg nie zmienia rysów twarzy, ani nie zwiększa objętości policzków, co mogłoby wywołać nienaturalny efekt.
Przeciwwskazania:
-
ciąża i okres karmienie piersią
-
choroby nowotworowe
-
zmiany chorobowe skóry lub otwarte rany
-
zaburzenia krzepliwości krwi
-
terapie przeciwzakrzepowe
Wskazania;
-
lifting twarzy nićmi,
-
modelowanie twarzy nićmi,
-
wypłycenie się zmarszczki nosowo-wargowej,
-
usuwanie kurzych łapek nićmi,
-
lifting okolicy oka,
-
poziome i pionowe zmarszczki czoła,
-
fałd podbródkowy,
-
fałd marionetkowy (linie marionetki),
-
opadające policzki i obszar pod dolną szczęką,
-
fałd skóry na policzku,
-
pomarszczone policzki.
-
fałdy i zmarszczki skóry na szyi i dekolcie,
-
ujędrnianie i kształtowanie piersi